Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bir Hemşireyle Yaşayanların Anlayabileceği Şeyler

Bir Hemşireyle Yaşayanların Anlayabileceği Şeyler

Hemşirelik ne kadar zor bir meslek, değil mi? Düzensiz çalışma saatleri, ilgilenilmesi gereken yüzlerce hasta ve tabii o hastaların yakınları… Tüm bunlarla aynı anda başa çıkmak, çok zor olsa gerek. Zorluğu yapılmadan asla anlaşılamaz ancak tahmin edebiliriz ki bizim yaşadıklarımızın yakınından dahi geçemeyebilir.

Hemşirelik meslekten daha çok, bir yaşam biçimidir. Bir hemşireyle yaşayanlar ise bunu birinci ağızdan doğrulayabilirler. Çok farklı bir yaşam tarzı, yorucu ve kimi zaman ise üzücüdür. İş dışında bir hayatları olması çok zordur çünkü zamanlarının büyük bir kısmı, hastanede geçmektedir. Hastaneden arta kalan vakitlerini ev toplamak, temizlemek ve aileyle ilgilenmekle geçirirler. Çok yoğun tempolu bir meslek olduğundan onlarla yaşamak da bir hayli zordur. Hayatlarındaki insanlar da onlar gibi birçok şeyi tecrübe eder. O zaman hadi konumuza gelelim.

İşte, bir hemşireyle yaşayanların anlayabileceği şeyler:

“Günün Nasıldı?” Diye Sorarken İki Kere Düşünün

“Günün Nasıldı?” Diye Sorarken İki Kere DüşününSadece cesur olanlar böyle bir soru sormaya kalkışabilir. Çünkü karşılığında alacağınız cevaplar üzücü, sıkıcı, komik, garip ya da iğrenç şeyler olabilir. Aynı zamanda, canınızı da sıkabilir. Yani, tahmin ettiğiniz basit bir cevaptansa daha çok çılgınca şeyler duyabilirsiniz.

Nasıl Bu Kadar Mesaj ve Arama Alıyorlar?

Nasıl Bu Kadar Mesaj ve Arama Alıyorlar?Biliyorsunuz ki ülkemizde, insanlar ihtiyaç duydukları durumlarda çevrelerindeki insanların mesleklerine göre yardım istemeye bayılırlar. Bilgisayar mühendisine format attıran, avukatlara saçma davalar hakkında sorular soran insanlarız. Neyse, en azından niyetimiz iyi. Hemşireler de bu durumdan nasibini fazlasıyla almış görünüyor. Aileleri ve arkadaşları tarafından sürekli olarak sağlıkla ilgili sorulara maruz kalırlar.

Eczaneye Gitmenize Asla Gerek Kalmaz

Eczaneye Gitmenize Asla Gerek KalmazEşiniz, sevgiliniz, arkadaşınız veya aileden birisi hemşire ise şayet, eczaneye gitmenize gerek kalmaz. İlaç koydukları dolabı açarsanız, aradığınız her ilacı bulmanız mümkündür. Aradığınız ilacı bulamazsanız, arayıp rahatsızlığınızı söylemeniz yeterlidir. Sonrasında direkt olarak ilaç elinize geçecektir.

Çok Saçma Saatlerde Eve Döndüklerine Şahit Olursunuz

Çok Saçma Saatlerde Eve Döndüklerine Şahit OlursunuzBir hemşireyle yaşamak, yalnız olmak gibidir. Sabah vardiyasında olduklarında asla “günaydın” diyemezsiniz. Çünkü sizden önce evden çıkmış olur. Gece çalıştıkları zaman ise genellikle siz yattıktan sonra gelirler. Ayrıca nöbetçi olduklarının ertesi günü, enteresan hikayeler de duymanız muhtemeldir.

Konuştukları Dili Anlamak, Bazen Oldukça Zorlaşır

Konuştukları Dili Anlamak, Bazen Oldukça ZorlaşırTelefonda bazen başka bir hemşireyle olan konuşmalarına denk gelirseniz, sakın yadırgamayın. Onlar kendilerince bir dil konuşurlar ve gıybet yapıyor olabilirler. Hastanede olan bitenler hakkında çok bir fikir sahibi olmadığınız ve sağlık terimlerinden uzak olduğunuz için anlamanız bir hayli zordur.

Yapılan Planlar Her An İptal Edilebilir

Yapılan Planlar Her An İptal EdilebilirÇalışma saatleri ve programları oldukça karmaşık olduğu için yapılan planların her an iptal edilme şansı vardır. Bu nedenle plan yapılırken, çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü işler, istediğiniz gibi gitmeyebilir.

Doktor Gibi Hissetmeye Başlarsınız

Doktor Gibi Hissetmeye BaşlarsınızYanınızda sürekli olarak tıbbi terimlerle konuşulacağı, hastalıkların ne olduğu, nasıl tedavi edileceği ve ne tür şeyler uygulanacağı konuşulduğu için bir süre sonra hastalıklar ve terimler hakkında bir fikriniz oluyor. Çok yabancı kaldığınızı hissettiğiniz anlarda, telefonunuzla araştırma yapmak yerine anlamaya çalışın ve dinleyin. Fazla bilgiden zarar gelmez, kendinizi geliştirmiş olursunuz. Bir süre geçtikten sonra da zaten kendinizi doktor gibi hissetmeye başlarsınız.

Hemşirelerle yaşamak her zaman zordur. Onlar da bu durumun olabildiğince farkındalardır. Çoğunlukla işlerinin yorucu olduğundan ve ailelerine zaman ayıramamaktan şikayetçi olurlar. Hele ki ülkemizde, hasta yakınlarının herhangi kötü bir durumda personele saldırıldığı düşünülürse, çok da güvenli sayılmaz. Çok sabır gerektiren bir iş aslında. Ancak birçok hemşire, insanlara yardım etmenin verdiği mutlulukla da yetinmesini bilmektedir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum