Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance’ın Singapur Kolu, HGX’in %18 Hissesini Satın Aldı

Borsa ülkedeki düzenlemelere ayak uydurmak istiyor.
Binance’ın Singapur Kolu, HGX’in %18 Hissesini Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası Binance’in Singapur kolu olan Binance Asia Services, yerel bir özel menkul kıymetler borsası olan Hg Exchange’de (HGX) hisse alımı gerçekleştirdi. Şirket, Singapur Para Otoritesi tarafından lisanslanan ve düzenlenen bir borsa olan HGX’in %18 hissesini satın aldığını resmen duyurdu.

Binance Singapur CEO’su Richard Teng, yeni yatırımın blockchain teknolojisi tarafından desteklenen ürün ve hizmetlerin ölçeğini daha da genişletmesine yardımcı olacağını söyledi.

Kripto ve geleneksel finansal tekliflerin birleşmeye devam ettiğini belirten Teng, Singapur’daki blok zinciri ekosistemini geliştirmek için HGX ile işbirliği içinde çalışmayı hedeflediklerini ifade etti.

HGX, varlık yönetimi şirketi PhillipCapital, yerel finansal hizmetler grubu PrimePartners ve bir Güneydoğu Asya özel yatırım teknolojisi platformu olan Fundnel gibi finans kurumları tarafından kurulan topluluk odaklı bir özel borsadır. Borsa Zilliqa blok zincirini kullanıyor.

CEO’ya göre Binance, blok zinciri ekosisteminin büyümesini desteklemek için devlet kurumları ile yakın çalışmaya devam ediyor ve aktif olarak yerel yetenekleri işe alıyor. Yeni yatırım, Binance’in Singapur’da bazı düzenleyici sorunlar yaşamasından kısa bir süre sonra geldi.

Eylül ayının sonlarında borsa, uyumluluk konularını öne sürerek Singapur kullanıcılarının platformunu kullanmasını kısıtlamak durumunda kalmıştı. Binance daha önce, düzenleyicilerin şirketin ödeme yasalarını ihlal etmiş olabileceğini iddia ettiği sırada Singapur’daki ürün tekliflerini sınırlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%