Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Singapur’da Başvurusunu Geri Çekti ve Alım Satımı Durduruyor

Borsa Şubat ayında ülkedeki faaliyetlerini durduruyor.
Binance Singapur’da Başvurusunu Geri Çekti ve Alım Satımı Durduruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

En büyük kripto para borsası Binance, Singapur’da dijital ödeme belirteci (DPT) hizmetlerini sürdürmek için lisans başvurusunu geri çekti. Borsa ülkeden yeni yeni kullanıcı alımını durdurdu ve Singapurluların borsaya kripto para veya fiat yatırması durdurmaya hazırlanıyor.

Yapılan duyuruda, 13 Şubat 2022’de ülkede kripto para hizmetlerinin tamamen durdurulacağı belirtildi. Borsa ayrıca bu tarihten sonra, kullanıcıların varlıkları için sorumluluk almayacağını vurguladı.

Kullanıcıların en kısa sürede kripto paralarını çekmelerini isteyen borsa, KYC yapmamış kişilerin hesaplarının askıya alınacağı uyarısını yaptı.

Binance’da Singapur kullanıcılarının şu anda 12 Ocak 2022’ye kadar mevcut varlıklarını kullanarak kripto alıp satmalarına izin veriliyor. 13 Ocak’tan itibaren Binance.sg kullanıcılarının kripto alıp satmaları yasaklanacak.

Bu aşamada, kullanıcılar kriptolarını yalnızca üçüncü taraf platformlara veya kripto cüzdanlarına çekip taşıyabilecek. Tüm hesapların 13 Şubat’a kadar kapatılması gerekiyor. Binance, şirketin müşteri hizmetlerine yapılan resmi bir talep üzerine kullanıcıların varlıklarını serbest bırakmak için daha fazla düzenleme yapmayı planlıyor.

Son tarihin ardından, Singapur kullanıcılarının pozisyonları kapatmasına veya kripto varlıklarını geri çekmesine izin verilmeyecek. Bu varlıklar bir emanet hesabında tutulacak ve özel bir alana aktarılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%