Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Rusya ve Ukrayna’daki Eski Devlet Yetkililerini Bünyesine Kattı

Borsa dünyanın en büyük kripto para madenciliği bölgelerinde stratejik hamleler yapıyor.
Binance, Rusya ve Ukrayna’daki Eski Devlet Yetkililerini Bünyesine Kattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Rusya ve Ukrayna’da uyumluluğu artırmak için daha fazla çaba sarf ediyor.

Binance Rusya operasyonları başkanı Gleb Kostarev, borsanın bölgedeki operasyonlarını genişletmeyi ve yerel kripto para uyumluluğu ve eğitimini artırmayı planladığını söyledi. Şirketin ayrıca Binance Smart Chain geliştirme ve topluluğuna odaklanmayı beklediğini belirtti.

Borsa bunun bir parçası olarak, Binance’in Rusya ve BDT’deki yeni hükümet ilişkileri direktörü Olga Goncharova da dahil olmak üzere birkaç yerel işe alım duyurdu.

Goncharova daha önce Bank of Russia’da 2014’ten itibaren bankanın rapor işleme departmanının direktörü olarak görev yaptı. Eski devlet yetkilisi merkez bankasının denetimi altındaki şirketlerin mali tablolarının işlenmesinden sorumluydu ve aynı zamanda Bank of Russia’nın fintech ve dijital dönüşümle ilgili çeşitli projelerine liderlik etti.

Kripto para birimi platformu Tokenbox’ın kurucu ortağı Vladimir Smerkis de Binance Rusya’nın direktörü olarak Binance’e katıldı. Diğer yeni bölgesel işe alımlar arasında Binance Ukrayna’nın genel müdürü olarak görev yapacak eski BNP Paribas yöneticisi Kirill Khomyakov yer alıyor.

Bölge giderek dünyanın en büyük kripto noktalarından ve madencilik merkezlerinden biri haline geliyor ve son haberler Binance’ın buraya önem verdiğini gösteriyor. BDT üye devletlerinden Kazakistan, Ekim 2021 itibariyle toplam Bitcoin hash oranının %18’ine sahip ve ABD’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%