Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Hisse Senetlerini Token Olarak Sunduğu için Ceza Alabilir

Borsa son günlerde hisse senedi tokenları listeliyor.
Binance Hisse Senetlerini Token Olarak Sunduğu için Ceza Alabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir süredir büyük şirketlerin senetlerini token olarak yatırımcılara sunuyor. Şirket bu yolla geleneksel pazarları kripto para piyasası ile bir araya toplamayı amaçlıyor. Ancak bu girişimler Almanya’nın düzenleyici kurumunun dikkatini çekmiş durumda.

Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) Binance’ı yatırımcı broşürü olmadan güvenlik izleme tokenları başlatmak için ağır para cezaları ile karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Şirket Hisseleri Tartışma Yarattı

Şirket Hisseleri Tartışma Yarattı

Borsa geçtiğimiz günlerde Apple, MicroStrategy ve Microsoft’uın hisse senedi tokenlarını listelemeye başlamıştı. Bu ayın başlarında Coinbase ve Tesla hisseleri de aynı şekilde borsada yatırımcılara sunulmuştu.

Düzenleyici, Binance’in piyasaya sürdüğü hisse senedi tokenlerinden herhangi biri için bir yatırımcı prospektüsü sunamamasının Avrupa Birliği menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini ve Binance’in 6 milyon dolar para cezasına çarptırılabileceğini açıkladı.

BaFin, Binance Almanya’nın Almanya’daki hisseleri gerekli prospektüsleri sunmadan ‘hisse tokenleri’ şeklinde sattığından şüphelenmek için gerekçelere sahip olduklarını belirtiyor.

Açıklamada ayrıca menkul kıymet yatırımlarının yalnızca gerekli bilgilere dayalı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğine yer verildi. Almanya’nın düzenleyici kurumundan gelen bu çıkış sonrası Binance borsasından henüz bir açıklama gelmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%