Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bilaxy Borsası Hack Olayı Sonrası Sitesini Askıya Aldı

Kripto para borsası, 28 Ağustos'ta siber saldırıya uğramıştı.
Bilaxy Borsası Hack Olayı Sonrası Sitesini Askıya Aldı

Kripto para borsası Bilaxy, geçtiğimiz günlerde büyük bir hack olayı ile karşı karşıya kaldı. Platform ERC-20 sıcak cüzdanının istismar edilmesi nedeniyle fon kayıpları yaşadığını bildirdi.

Açıklamada ciddi bir hack yaşadığı ve bunun 295 farklı ERC-20 tokeninin transferiyle sonuçlandığına yer verildi. Etkilenen tokenler, bilgisayar korsanı tarafından tek bir adrese aktarıldı. Yazma sırasında, tokenlar 170.600 dolar değerinde ve en son işlem 30 Ağustos’ta 50 ETH olarak gerçekleşti.

Bilaxy borsası acil durum önlemleri almak ve varlıkları güvence altına almak için yüzlerce tokeni sıcak cüzdanından soğuk cüzdanlara taşımak için web sitesini askıya aldı. Borsa ayrıca müşterilerden para yatırma işlemlerini durdurmalarını istedi.

Bilaxy, hacker tarafından çalınan varlıkların dolar değerini açıklamadı. Bazı raporlara göre borsanın 450 milyon dolar kayıp yaşadığı tahmin ediliyor.

Borsa, müşterilere güvenlik denetimleri sağlamak ve bir soruşturma başlatmak için güvenlik kurumları ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapacağını belirtti. 2018 yılında kurulan kripto para borsasının Twitter’da 25 bine yakın takipçisi bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum