Yatırım yapmaya başla!

Berat Albayrak, “Beklentilerin Yüksek Olduğunu ve Taviz Verilmeyeceğini” Açıkladı!

Bakan Berat Albayrak açıklamalarıyla hedeflenen rakamlara sadık kalındığı ve büyük sınıntıların atlatıldığına dair mesajlar verdi, ayrıntılar şöyle;
Berat Albayrak, “Beklentilerin Yüksek Olduğunu ve Taviz Verilmeyeceğini” Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 22. Uluslararası İş Forumu’nda (IBF) konuştu. Bakan Albayrak, Ekim ayında cari fazla verileceğinin birçok ortamda ifade edildiğini belirtti. Tüm zamanların rekorunu kıracak bir rakam beklendiğini dile getirdi. 

Albayrak Ekonomiye alanında dengeleme başlığı aldında gelişmelerin kaydedildiği bu süreçte, beklentilerin dışında bir gelişme yaşandığını duyurdu. 2019 yılına yaklaştığımız bu günlerde makro ekonomik göstergelerin özenle analiz edilerek stratejilerin buna göre geliştirildiğinin altını çizdi. 

Bankacılık ve Reel Sektör Güçlendiriliyor

Bakan Albayrak Bankacılık ve Reel Sektörün Güçlendirildiğini İfade EttiAçıklamasında bankacılık ve reel sektörün güçlendirildiğine yer veren Berat Albayrak, ikinci hedefte bütçenin yer aldığını söyledi. 2018 sonunda bütçe hedeflerinde planlanan rakamlara sadık kalındığı yönünde değerlendirmeler ifade edildi. 

“Stokçularla Mücadele En Üst Seviyede”

Kurdan Dolayı Oynak Fiyatları Fırsat Kollayıp Stokçuluk Yapanlarla Mücadele En Üst SeviyedeKur ve kur yansımasındaki gelişmelerden kaynaklanan piyasalarda görülebilecek fiyat farklılıklarından yararlanmak isteyen fırsatçılara yer verilmeyeceğine “Stokçularla mücadelemizi en üst seviyede sürdüreceğiz… Fırsatçılara asla izin vermeyeceğiz.” sözleriyle değinen Bakan, gıda enflasyonu konusunda stratejik bir yol hazırlandığını bildirdi.

Güncel dolar kurunu takip etmek için tıklayınız!

Tarımda güçlendirilmiş veri altyapısında erken uyarı sisteminin hızlı bir şekilde devreye alınacağını açıkladı. Teknolojiden faydalanılarak fiyatlardaki olası dalgalanmalara karşı tedbirlerin alınacağı ve hal yasasını da en iyi şekilde uygulamaya konulacağı belirtildi.

“Kurda Gelinen Seviye Ortada”

Bakan Albayrak Kurda Gelinen Seviyeyi İşaret EttiFiyatlarda  sert bir yükselişe neden olan kur şıklarının ve belirsizliğin giderildiğini belirten Bakan “Son zamanlarda kurun geldiği seviye ortada, o kadar pozitif gelişmeler oldu ki ben iş dünyası temsilcilerinden ‘Sayın Bakanım Kur aşırı düştü inşallah daha düşmez değil mi?’ şeklinde sorular alıyorum, bu güzel bir gelişme.” şeklinde yorum yaptı.

Kredi faiz oranlarında katı bir yukarı yön oluştuğunu ancak bunun da son zamanlarda kaydedilen pozitif gelişmelerle kırıldığını ifade eden Bakan Albayrak “Kredi faizlerinde %25 seviyelerinin altından bahsedilmeye başlandı, bu düşüş trendi Aralık ayında da devam edecek.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum