Yatırım yapmaya başla!

Benzinli Araçlar da Artık Dizel Kadar Az Yakacak!Artık son çıkan skandallarla beraber dizel motorların popülaritesinde oldukça hızlı düşüşler yaşandığını görüyoruz. Çağımızın gerçek bir sorunu olan yakıt tüketimi, otomobil üreticilerini farklı yollara gitmesine neden olmuştur. Aslında firmaların yapmış olduğu bu çalışmaları sadece yakıt tüketimi için yapıldığını algılamayalım. Sonuçta dünya petrol rezervleri azalmaktadır. Yapılan hesaplamalar doğrultusunda toplam rezervlerin anca 50 yıl gibi bir süre yeteceğini söylüyorlar. Petrol çıkartan ülkelerin biraz araştırmasını yaptığınız zaman yatırımlarını artık petrole değil, farklı iş kollarına yaptıklarını göreceksiniz. Diğer taraftan bu petrol fiyatları ve araç yakıtlarından dolayı tüketiciler için farklı önlemler alındı. Bunlardan önlemlerden ilki, aslında çok eski yıllarda geliştirilen ancak daha yeni yaygınlaşan elektrik ve hibrit motorlar oldu. Yeni ünitelerin tüketimden çok en büyük avantajı, doğaya olmuştur.

Gelelim Camcon Automotive’in yapmış olduğu iyileştirme programına. İngiltere merkezli bu firma benzin yakıtlı araçların tüketim değerlerini yüzümüzü güldürecek kadar aşağıya çekmeyi başarmışlar. Yeni nesil yakıt düşürme işlemleri direk alarak supaplar üzerine yapılan müdahaleyle gerçekleşiyor. Toyota ve Honda gibi firmalar benzin tüketimlerini düşürmek adına belli teknolojiler geliştirmişlerdi. Toyota’nın VVT-İ(Variable Valve Timing With İntelligence) benzinli ünitesi, akıllı değişken supap ayarlamasına sahiptir. Honda’nın V-TEC ve i-VTEC‘de de aynı mantık yürütülmektedir. İngiliz firmanın akıllı valf ismini verdiği motorda, her bir supapın bağımsız kontrolleri ile krank mili ve pistonların normalden daha iyi performans gösterdiklerini bildirdiler.

En Az Yakıt Tüketen 50 Araba Modeli için Tıklayın.

Nasıl ki karbüratör motorlardan enjeksiyon sistemine geçildiğinde bir devrim olmuştu, yapılan bu çalışma da enjeksiyon sisteminin daha üstün şekli oluyor. IVA adını verdikleri bu yenilik, motor bloğunun üstüne yerleştirilerek elektromekanik bir yapıda çalışıyor. Ve firma çalışanları ve yetkililer bu işin tamamlandığını, gerçekleştirilen testlerde tam sonuç aldıklarını bildirdiler. Camcon firması bu işin yatırımlarını ve ortaklığını Jaguar-Land Rover ile beraber yürütüyor.

Genel olarak baktığımızda sistemin gerçekleşmesi oldukça ses getirecektir. Peki bu sistem sadece içten yanmalı motorlara mı? Yoksa turbo destekli ünitelerede geçerli olacak mı? Şimdi diyebilirsiniz yeni nesil turbolu benzinli üniteler zaten az yakıyor ancak, bir dizel kadar değil! Bakalım Camcon firmasının IVA‘yı 3 yıl içerisinde çıkarma planlarını gerçekleştirebilecekler mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum