Yatırım yapmaya başla!

Bentley Elektrikli Araç Dünyasına “EXP 100 GT Concept” İle Giriyor

Bentley, 10 Haziran'da son geliştirdiği elektrikli ve otonom aracını tanıtacak.
Bentley Elektrikli Araç Dünyasına “EXP 100 GT Concept” İle Giriyor

Bentley adına gösterilen bir teaser videosunda markanın elektrikli araç dünyasına gireceğinin haberi verildi. Bunu EXP 100 GT adındaki konsept aracında duyuracak. Sıfır emisyonlu güç aktarım organlarının premium temsilciliğine soyunan Bentley, sahibi VW tarafından destekleniyor.

Araç tanıtım planlarında EXP 100 GT’nin otomatik sürüş teknolojisi de vurgulanacak. Evrenin en lüks markalarından birisinin özerk sürüşle anılacak olması aklımıza Rolls Royce’nin bu teknolojiye yaptığı yorumları akla getiriyor. CEO Torsten Müller, “Şirketimiz yarı otonom yarışından çıkmıştır. Mühendislerimiz çalışma ve geliştirmelerini tam otonom sürüş için yapıyor.”  demişti. Bentley’in planları nelermiş gelin onlara bakalım!

Bentley lüks araç üretimde zirve çalışmalar yapacağını haber veriyor.

İngiliz üreticiye göre lüks işçiliğin yeni ölçütünü oluşturmak için el işçiliğini görülmemiş bir düzeye getireceklerini söylüyor. Malzeme bütünlüğünün etkileyici tarafında yapılacak işlerle Bentley markasının rakipsiz olacağı da sözlere eklendi.

Video da EXP 100 GT’den bazı küçük ayrıntılara yer verilmiş. İlk gördüklerimiz içerisinde kapıların açıldıktan sonra eşik kısmında ışıklı marka ve model ismi krom bir zemin üzerine işlenmiş. Dikkatimizi bir de kapıların açılış şekli çekiyor. Sanki McLaren modellerinin kapı açılış tarzına benziyor. Yanılıyor da olabiliriz.

Konsepte 100 rakamının verilmesi de tesadüf olmamakla beraber, şirketin 100. yılı vurgulanıyor. Bentley’in elektriklenmesinin de denk getirildiği zaman da gözümüzden kaçmıyor. Şeklinin neye benzeyeceğini merak etmekle beraber İngiliz markanın yine kendi kalıplaşmış çizgisinde ilerleyeceğini düşünüyoruz.

O zaman yine yuvarlak far ve üzerinde rakam yazılı bir ızgara görmeyi umuyoruz. Aracın gösterimi 10 Temmuz saat 16:00‘da yapılacağı söylendi. Haziran ortasında perdesi kaldırılması planlanan EXP 100 GT’nin sonrasında 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’na gelmesini bekleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum