Yatırım yapmaya başla!

AB, Yeni Trafik Kanunlarında Arabalarda Alkolmetreyi Standartlaştırıyor!

Avrupa Birliği ülkeleri trafik kazalarındaki ölüm olaylarını en aza indirmek için otomobillerin standart güvenlik özelliklerini kanunen çoğaltmaya hazırlanıyor!
AB, Yeni Trafik Kanunlarında Arabalarda Alkolmetreyi Standartlaştırıyor!

Bu kısımda fazla mı endişelenmeliyiz? Teknoloji güzel olmak ile birlikte bazen ona yönelik teslimiyetler de korkutucu olabiliyor. Dünya genelinde trafik kazlarında insan ölümlerini engelleyecek gelişmiş birtakım sistemler kuruluyor. Değişen kurallar çemberinde AEB adı verilen otomatik acil frenleme özelliğinin artık otomobillerde standart bir uygulama olacağı kararlaştırılmıştı.

Dijital evrende kapsamı daha da genişletmek adına AEB, ESP, ABS, hava yastığı gibi olması mecburi güvenlik paketlerine “alkolmetrenin” bile ekleneceğini söyleyelim. Yeni trafik güvenlik kanunlarına neler eklenecek öğrenmek için detaylara geçelim.

AB, meydana gelen trafik kazalarında ölümleri en aza indirmek istiyor.

Standartlaştırılmak istenen güvenlik önlemlerinin bazıları mevcut araçlarımızda bulunuyor. Tepkisiz kalınan durumlar ve dikkatsiz sürücüleri kurtaracak otonom acil frenleme, sürücü tepkilerini denetleyecek ve şeritte tutma asistanları, belirlenen dönemde olması mecburi araç güvenliği listesine katılacak.

Basit gibi gözüken ancak asfalt yollarda kazalara yol açabilecek dengesiz lastik havaları için “basınç kontrol ünitesi” zorunlu olacak. Lastik kontrol özelliği araçlarımızın üst donanımlarında sunulsa da amaç kamyonet-kamyon tarzı araçlarda da standartlaştırmak. Ayrıca büyük ticari araç gruplarına getirilecek kör nokta uyarı sistemiyle bu alanın da güvenliği artırılmış olacak.

Yüzdelik dilimde, trafik kazalarının en çok neden olduğu alkollü araç kullanımları tamamen engellenmek isteniyor.

Çözümü ise polis memurlarının kontrollerde üflettiği alkolmetre mantığının otomobillere geçirilmesi. Kurulacak tertibatla, sürücüler araca bindiklerinde nefes testini araç içerisinde yapacak. Normal olarak aklımıza her bindiğimizde mi? gibi sorular gelecek.

İstenen tüm bu özelliklerin amacı trafik kazalarını engellemek. Böylelikle ülkelerde daha düzenli ve sağlıklı araç kullanımlarına fırsat verilmiş olacak.

Otonom sisteme entegreli  araç testlerini biraz araştırdığımızda mantığın, belirli noktalarda insan yetkilerinin bir yapay zeka tarafından gerçekleştirilmesi.

Günümüzde daha geliştirme aşamasında olsa da bundan 10 sene sonra ciddi şekilde trafik kazalarındaki ölümlerin düşeceği düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum