Yatırım yapmaya başla!

AutoNation CEO’su: Elon Musk Neredeyse Ahlak Dışı Bir şekilde Davranıyor

AutoNation CEO'su Mike Jackson, Elon Musk'ın verdiği sözler konusunda neredeyse ahlak dışı bir şekilde davrandığını söyledi. Detaylar aşağıda;
AutoNation CEO’su: Elon Musk Neredeyse Ahlak Dışı  Bir şekilde Davranıyor

ABD’nin en büyük otomobil satış zincirinin görevi bırakmak üzere olan CEO’su Mike Jackson, Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Musk’ın neredeyse ahlak dışı olan bir şekilde hareket ettiğini söyleyen AutoNation CEO’su Jackson, onun aynı zamanda otonom araçlarda çok fazla söz verdiğini de belirtti. Zira Musk geçtiğimiz günlerde Tesla’nın yıl sonuna kadar tamamen kendi kendine sürüş arabaları için gereken tüm özelliklere sahip olmasını beklediğini dile getirmişti.

Cox Automotive’in üst düzey yayıncısı Karl Brauer ise Çarşamba günü verdiği demeçte, bunun neredeyse imkansız bir hedef gibi göründüğünü kaydetmişti. Waymo gibi otonom sürüş teknolojisinde çalışan diğer şirketlerse bu kadar cesur tahminlerde bulunmuyorlardı.

AutoNation CEO’su Mike Jackson da Musk’a atıfta bulunarak; “otonom araçlarda neredeyse etik olmayan bir şekilde haddinden fazla söz verdiğini düşünüyorum” dedi.

AutoNation CEO’su Mike Jackson Elon Musk'ı Topa Tuttu Jackson, Tesla’nın orta büyüklükte Model 3 sipariş alma uygulamasını da eleştirerek Tesla’nın ürettiği araçların şirketin inşa etmeyi planladığından farklı olduğunu aktardı. Tesla başlangıçta Model 3’ü 35 bin dolar fiyatla tanıtmış fakat şimdiye kadar çok daha pahalı versiyonlarını satmıştı ki şu anda en ucuz model 42.900 dolardan başlıyordu. Musk başlangıçta reklamı yapılan fiyata rağmen Tesla’nın marjları yüksek tutmak için daha pahalı sürümlerin üretimine öncelik vermesi gerektiğini savunuyordu.

Ve vitrinde mağazada bulunmayan mallarla bunlara ait gerçek dışı fiyatların lanse edilip müşterinin kandırılmasını ifade eden bir deyimi kullanan Jackson’a göre Amerika’da bunu yapabilecek başka bir satıcı daha yoktu.

AutoNation CEO'su Elon Musk Tesla Fiyat Eleştirisi Tesla müşterilere doğrudan satış yapanbir model lehine geleneksel bayilik modelinden kaçınarak, birçok eyalette siyasi ve yasal mücadelelerle karşı karşıya kalmıştı. AutoNation’un görevi bırakacak CEO’su da yaşananlara gönderme yaparak Tesla ve Elon Musk’ın üzerine gitmekten çekinmedi. Tüm bunların yanında AutoNation ile ilgili bir diğer haber, şirketin Cuma günü kazanç bilançosuyla birlikte yeni CEO’sunu duyurması oldu.

Buna göre AutoNation’u 20 yıl boyunca yöneten Mike Jackson’un yerine Carl Liebert’in geçeceği açıklandı. Daha önce finansal hizmetler şirketi USAA’nın baş işletme görevlisi olan Carl Liebert’in görevi 11 Mart’ta devralacağı da söylendi.

Verilen bilgiler arasında şirketin bölgesel yapısını üç bölgeden iki bölgeye konsolide etmek istediği ve yılda yaklaşık 50 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığı da vardı. Baş işletme görevlisi de dahil olmak üzere dört kıdemli AutoNation yöneticisi, Ocak ayında yapılan yeniden yapılandırmanın bir parçası olarak şirketten ayrılmıştı. Diğer taraftan, şirketin hisseleri AutoNation’un kurucusu Wayne Huizenga, o dönem Mercedes-Benz’de başkanlık yapan Mike Jackson’u 1999’da işe aldığından bu yana 3’e katlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum