Yatırım yapmaya başla!

Audi’nin İçten Yanmalı Motorların Geleceği Hakkındaki İlginç Düşüncesi!

Audi Sport müşteri yarışları başkanı Chrys Reinke, içten yanmalı motorların tamamen yasaklandığında, sonradan hangi alanlarda kullanılacağından söz etti!
Audi’nin İçten Yanmalı Motorların Geleceği Hakkındaki İlginç Düşüncesi!

Hayatımıza elektrikli otomobiller girdikçe bundan bir asır önce icat edilmiş içten yanmalı motorların da geleceği konuşulmaya başlandı. Bir süredir benzin ve dizel araçların varlığını dünyadan silmeye uğraşan ülkeler sayesinde firmalar, mecburen düzene karşı ilerlemek zorunda kalmıştı. Öyle ki Mercedes-Benz dün itibariyle içten yanmalı motor teknolojilerinde bir araştırma geliştirme yapmayacağını açıklamıştı.

Audi Sport müşteri yarışları başkanı Chrys Reinke, gelecekte ICE (içten yanmalı) motorların nerelerde kullanılacağından söz etti. Evet, bazı araştırma ve anketler ileride yok olacak bu ünite tipi için özlem çekileceğini ve araç kullanmanın daha sıkıcı olacağı düşünülüyor. Olaya çok farklı bir açıdan bakan Audi uzmanı, “ICE beslemeli otomobiller özel etkinliklerde kullanılacak” dedi. İşte detaylar;

Audi’nin müşteri otomobil yarışlarıyla ilgilenen Chrys Reinke, ICE’ler gelecekte özel etkinliklerde kullanılan bir şeye dönüşecek dedi.

Audi’nin GT2, GT3, GT4 ve TCR müşteri yarış programlarıyla çalışan Reinke, fosil yakıtlı araçların yakın gelecekte aynı yelkenliler gibi eğlence ve heyecan için kullanılacak dedi.

“İnsanları taşımaktan bahsettiğimizde… Atlantik’in her yerine yelkenli teknelerle giderdik ve şimdi konteyner teknelerle yapıyoruz. Ama artık yelken olmadığı anlamına gelmiyor. Aslında her zamankinden daha fazla yelkenli var. Şimdi eğlence ve heyecan için oldukları da inkar edilemez. Bu, motor yarışlarında kullanacağımıza benzer bir yol. Eskiden araba kullanmak, A’dan B’ye gitme olasılığıydı. Bizi transfer etmek, işe gitmek. Fakat geleceğe inanıyorum, muhtemelen araçların hepsi elektrik olacak; büyük olasılıkla da özerk sürüş özellikli.” diyen Audi’nin yarışçı başkanı, kamuoyuna açık yollarda ICE’lerin az zamanı olduğunu da belirtmeden geçmiyor.

Düşüncesi aktaran uzaman kişinin tam olarak söylemek istediği; insanlar standart hayatlarında elektrikli ve otonom araçları mecburen kullanacaklar. İşten eve, evden markete oradan tatile; sessiz motorlu araçlarıyla gidip gelecekler. Şimdiki V12’lere sahip Lambo veya Ferrari sesleri eşliğinde adrenalin isteyenler ise haftasonu pistlere gidecekler.

Ondan da bir sınırlama getirilir mi tabi ki bilinmiyor. Bizim düşüncemize göre Chrys Reinke’nin ICE motorlu araçların geleceği hakkındaki görüşleri tam yerinde. Dünyadan silinecek ve insanların hasretle bakacağı bir yapının ikonik eğlence kısmına da yatırım yapılacaktır. Ne kadar ilginç olacağını siz de düşünmüşsünüzdür? Günlük normal olarak bindiğimiz benzinli otomobilimize ileride gıpta ile bakacağız. Ve onu kullanabilmek için bir ücret ödeyerek binmeye çalışacağız. Kısaca günümüz atmosferik seslerini çok özleyeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum