Yatırım yapmaya başla!

Audi E – Tron SUV’un Bir Özelliği Tesla’dan Daha İddialı!

Audi'nin tamamı elektrikli crossover modeli E- Tron'un menzil ve pil dolum süreleri ile şimdiden Tesla'nın dikkatini çekecek.
Audi E – Tron SUV’un Bir Özelliği Tesla’dan Daha İddialı!

Çıkışına az bir zaman kalan E – Tron‘un beraberinde getireceği özellikleri de yavaş yavaş verilmeye başlandı. Teknik verilerinden bahsedilirken Tesla’nın iddialı olduğu bir kısma karşı daha iyi olduğunu anlatan rakamlardan bahsedildi. Testlerinin Nurgburgring’te son hızla süren EV SUV’un, Faraday kafes tasarımı da çok konuşulanlar arasında.

Bunu, kaplamaların iletkenlikle ilgili koruyucu bir kalkanı olarak düşünebiliriz. Kısaca yukarından binlerce voltluk yıldırım çarpmasında bile E- Tron olayı bir kaç sıyrıkla atlatabilecek. Son düzeltmelerin yapıldığı Audi’nin elektrikli 4×4 modeli, üzerindeki kamuflajı kaldırmasına çok az kaldı.

Dış yapının güncellemelerle ele alınmış olması yapının daha güzel gözükmesini sağlamış.

Audi E-Tron 30 dakika Şarj

Değişen far sistemiyle beraber, daha fazla genişletilen Audi panjuru, sportif tamponlarla beraber harika bir tablo olmuş.

Büyük olan iddia ise tamamı elektrikli crossoverın menzil ve şarj süresi!

Audi E-Tron 400 Km Menzil

Aldığımız bilgilere göre yol testleri sırasında E -Tron’un katettiği mesafe ölçüsü 400 km olarak söylendi. Bu da batarya sistemleri ve harcanan enerjinin bir çok tasarruf moduyla desteklendiğini söyleyebiliriz.

Ondan öncesinde ön ve arka kısmınlara düşünülen 3 elektrikli motorun sonradan iki adette karar kılındığı söyleniyor. Öne 1 adet arkaya 1 adet koyulan EV üniteler toplamda 500 beygire yakın güç sunabilecek.

Konseptin iyi olan menzilinden sonra pil dolum süresi daha fazla dikkat çekecek.

Audi E-Tron Faraday Kafes

Binlerce kilometre test edilen elektrikli SUV’un, bataryalarını tam boş durumdan tam dolu hale gelmesinin 30 dakikadan daha az süreye ihtiyacı olduğu söylendi. Eğer ki verilen süre rakamları bu şekilde olursa Tesla araçlarının superşarj dolumlarından daha hızlı olacak.

95 kWh lityum – iyon pil hücreleri LG ve Samsung tarafından karşılanacak. Pillerin ağırlığı aracın genel ağırlığının 700 kg’lik kısmını kapsıyor. Ek olarak artı – eski sıcaklıklarda pillerin optimum düzeyde çalışabilmesi için bataryaları ısıtabilen veya soğutabilen ısı pompası sistemine sahip olacak. Gidişata bakılırsa bu sene sonuna kadar E – Tron’un bu şekildeki testlerini izleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum