Yatırım yapmaya başla!

Audi Menzil ve Verimliliğin Daha İyi Olması Adına e-Tron SUV’u Güncelledi!

Audi'nin ilk elektrikli aracı olan e-Tron SUV'un stratejik bölgelerinde yapılan teknolojik gelişmelerle birlikte menzili artırılmış.
Audi Menzil ve Verimliliğin Daha İyi Olması Adına e-Tron SUV’u Güncelledi!

Audi’nin bünyesinde çıkardığı ilk elektrikli aracı olan e-Tron SUV, daha fazla menzil ve verimlilik sunması için güncellendi. e-Tron Sportback’in üretimine geçilmeden önce gelen yenilikle sürücülerin biraz daha fazla yol alması sağlanacak. Şekil ve teknoloji açısından örnek olabilecek SUV’lar arasında gösterilen e-Tron’un kitlendiği rakibi Tesla Model X.

Yapılan bazı değişimlerin içerisinde batarya programları ve fren tertibatındaki bazı özelleştirmeleri kapsıyor. Bunların yanında aracın artırılan limitlerine karşı sistem üzerinde bazı parçaların da değiştirilmesi yapılmış. İşte detaylar;

e-Tron 55 Quattro’nun gelecekteki örneklerinin menzili daha fazla olacak.

Audi’nin ufak çaplı yaptığı menzil genişlemesinde WLTP standartlarında elektrikli SUV’un 436 km gidebileceği söylendi. Bu da eskisine oranla 25 km daha fazla menzil anlamına geliyor. Artan aralık, artık fren torkunu azaltan yeni bir jant freninin bir sonucu olarak geliyor. Yani fren kaliperlerinin fren disklerine yakın olmasından kaynaklanan kayıplar. Ayrıca normal sürüş koşullarında neredeyse tamamen ayrılmış ve elektrik beslemesinden ayrılan ön motor sayesinde tahrik sistemi daha verimli hale getirilmiş.

E-Tron’un pil takımı 95 kWh kapasiteye sahiptir ve 86,5 kWh’a ulaşılabilir durumdadır. Audi ayrıca daha iyi verimlilik için soğutma sisteminde bazı iyileştirmeler yapılmış.

Pompa, şimdi devrede düşük ses debisi sayesinde daha az güç kullanarak, bununla birlikte kabini sıcak tutmak için aküden ısı geçiren standart ısı pompası dış hava sıcaklığına bağlı olarak sürüş mesafesini %10‘a kadar artırıldığı söylendi.

Güncellenen e-Tron, toplam ürün yelpazesinin yüzde 30’una katkıda bulunabilecek gelişmiş bir enerji geri kazanım sistemi elde ediyor. Kıyıdaki toparlanma iyileşmesinin mevcut üç aşaması arasındaki farklar artık daha büyük ve daha agresif bir ortamda sürücü daha belirgin bir “tek pedal” hissi verilecek.

Audi e-Tron’un güncellenen halinde alacak kişiler saha sportif bir dış parçalar, 20 inç alaşımlı jantlar, havalı süspansiyona sahip olacaklar. Audi’nin aracı için yaptığı ara geliştirmede verimliliğin esas alındığını görebiliyoruz. Kapasiteler değiştirilmeden farklı yapıdaki sistemlerle artırılan menzil mesafeleri, anladığımız kadarıyla yine ileride olabilecek ufak değişimlerle artırılabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum