Yatırım yapmaya başla!

Audi “Akıllı Şehir” Teknolojisi V2I Sistemini Bir Üst Kademeye Geçiriyor!

Audi'nin geliştirdiği V2I sistemi sayesinde trafik ışıklarının hangi pozisyonda olduğunu öğrenebileceğiniz teknoloji geliyor!
Audi “Akıllı Şehir” Teknolojisi V2I Sistemini Bir Üst Kademeye Geçiriyor!

Otonomlaşan dünyamızda araçların kendi kendine gitmesi dışında aynı sistemler üzerinden güvenlik ekipmanları da gelişiyor. Kolombiya’da şehir içine yapılan aktif şehir içi kontrol ekipmanları Audi’nin V2I araç altyapısına bağlanabiliyor. Bahsedilen ekipmanın temelinde, ışık sisteminin yeşil mi? kırmızı mı? olduğu var.

Audi’nin son zamanlarda daha çok geliştirilen connect sistemi, zamandan tasarrufu ve sıkışıklıktan bizleri kurtarmayı hedefliyor. Yapısı karışık olmayan yalnız adı üstünde akıllıca tasarlanan sistemle, ışığın hangi pozisyonda olduğu Audi araçları tarafından bilinecek.

Uygulanacak trafik ışığı sinyal sisteminin her yönüyle faydalı olacağı vurgulanıyor.

Beledeyiler ile ortak olarak hareket edilecek olması ve Alman temsilcinin çevre algılamalarında ilerleyici adımlarda bulunması girişimi tetikliyor. Başkan Muriel Bowster, ” Bu girişim, trafik güvenliği hedeflerini geliştirmemizin beraberinde, yapılacak ortaklıkları da büyütmeyi hedefliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

600’den fazla kesişme noktasında sinyal yollayıcılı trafik ışığı, Audi’ye bilgi gönderimi yapacak.

Audi Connect Prime özelliği sayesinde “time to green” gerçek zamanlı sinyaller üzerinden 4G LTE bağlantısıyla trafik ışıkların durum bilgileri anlık olarak gelecek.

Ona göre de V2I’ın sayesinde kırmızı yandığında yeşil ışık yanana kadar ne kadar süre bekleyeceğinizi aktaracak. Siz de ona göre ne yapacağınıza karar vereceksiniz.

Gelecek anlık trafik ışığı sinyalleri bilgisi ekranlara düşecek.

600 farklı noktayı algılayabilen sistem, digital gösterge panelinde veya yukarı konumlu duran bir ekrandan takip edilebilecek. Mantık çerçevesinde baktığınızda gerçekten ışıklar hakkında ön bilgilendirme almamız trafiğin rahatlığı konusunda ve içinde yaşanılan stresi bir nebze azaltabilir. En azından insanlar ne kadar süreyle bekleyeceği ve ışık renklerinin ne zaman değişeceğinden haberdar olacaklar.

Audi’den gelen fısıltılara bakılırsa gelecekte V2I teknolojisinin daha gelişmiş versiyonlarında aracın start & stop sistemine entegrasyon ve trafik içerisinde hareketliliği artırmak için eş zamanlı navigasyon yönlendirmeleri sunulabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum