Yatırım yapmaya başla!

Audi, A8L’den Uzun ve Lüks Olacak Versiyonu “Horch” Adıyla Çıkartacak!

Audi, geçtiğimiz sene A8L'den de lüks olacak Horch'un onayını verdi. İşte detaylar...
Audi, A8L’den Uzun ve Lüks Olacak Versiyonu “Horch” Adıyla Çıkartacak!

Audi, Mercedes’in Maybach’ına karşı atak yapmaya hazırlanıyor. Söylentiler geçen sene çıkmıştı ve Almanların bunu Horch markası altında gerçekleştireceği söylenmişti. 20. yüzyılın başlarında araç imal eden ve temelde Audi markasının ortaya çıkışını sağlayan şirket, A8 seviyesinin üzerinde bir model şekliyle karşımıza çıkartılacak.

Bunu Mercedes-Maybach ilişkisine benzetebiliriz. Daimler-Benz, en başta Maybach’ı, S Serileri’nden daha fazla alan sunan spesifik özelliklerle donatılmış, farklı logoya sahip bir amiral gemi düşünmüştü. Ancak sonradan satışların beklentileri karşılamaması, Maybach’ın Mercedes içerisine geçmesine neden olmuştu. Bakalım Horch’ta ilerleyiş nasıl sağlanacak.

Audi’nin de izleyeceği yolda Horch, A8’in yanına eklenecek, belirleyici bir armayla sunulacak.

2013 yılında Maybach’ın artık tek marka olarak üretilmeyeceğini duyurduktan sonra isim S Serisi üzerine alınarak, en lüks olarak görevine devam ettirilmişti. Audi’nin amiral sınıfa A8 ile verilecek cevapları olsa da Mercedes’e sonradan dahil edilen versiyona karşı ortaya çıkartacağı modeli yoktu.

Söylentiler doğruysa W12 işin başında olacak.

Söylentilere bakılırsa Audi hiper 6.0L W12‘sini A8’in içerisinden almayacak ve güçlendirilmiş vaziyette CEO’lara tercih olarak sunacak. Yine baktığımızda Bentley Slying Spur ve Mercedes-Macbach S’i hedeflediği anlaşılıyor.

Öte yandan şirket, resmiyete henüz kavuşturulmamış Horch varyantında performans için V8 ile birleştirilebilir. Merak edilen konularda; aracın boyutları ne olacak diye soruluyor. Yetkililerin dediğine göre A8L’nin ölçüleri yeni çıkacak versiyondan kısa olacak.

A8 Horch için düşünülecek donanımlarda; özellikle arka yolcular için daha kişisel yolculuk yapacakları ortam oluşturulabilir. Oturma alanı daha ferah ve yatak olabilen birçok fonksiyonu sunan birinci sınıf koltukların olacağını düşünüyoruz. Ayrıntıların devamında aracın genel kontrolüne ulaşılabilecek daha fazla dijital ortama yer verilebilir.

Horch logolu A8’lerin makyajlama sonrasında çıkarılacağı ve zaman olarak 2 senelik bir çıkış sürecinin olduğunu ekleyelim. Çıkışı öncesinde ise Audi, mutlaka en üst sedanı temsil edecek Horch’un 2019 yılı bitmeden bir örneğini gösterebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum