Yatırım yapmaya başla!

Audi, 2021 Yılında Q4 E-Tron’un Üretileceğini Söyledi!

Audi SUV sınıfına Q4 E-Tron'u katıyor!!
Audi, 2021 Yılında Q4 E-Tron’un Üretileceğini Söyledi!

SUV sınıflarını gittikçe genişleten Audi, bununla birlikte elektrikli modellerde de önemli ilerlemeler kaydediyor. Arazi araçları, Almanlar arasında daha sınıfsal değerlendiriliyor. Mercedes ve BMW, aynı Audi’de olduğu gibi küçükten büyüğe doğru modellerini sıralıyor. 2005 yılında Q7 ile 4×4 macerasına başalayan premium marka en son E-Tron’un Quattro ile performansı sergilenmişti.

Audi tarihinin ilk elektrikli aracı olarak tarihe yazılan E-Tron SUV’un arkasından hızlı bir şekilde takım üyelerinin projeleri ortaya çıkıyor. Q2, Q3, Q5, Q7 ve Q8 ile yoluna devam eden Alman marka, E-Tron araçlarına Q4’de katmaya hazırlanıyor. İşte haberin detayları…

Audi, Mart ayında başlayacak Cenevre Fuarı’na bu modelini getirebilir.

Şekil bakımından çok da yabancı olmadığımız tasarım üzerinden gidileceğini düşünüyoruz. Q3 ile Q5 arasına yerleştirilecek SUV, ince LED farlara sahip olacak. Dijital görselde geometrik ızgaraya yine bir marka klasiği diyebiliriz. Öte yandan sportifliğin esas alınacağını da tampon şeklinden anlayabiliyoruz.

Alt kısma verilen ışıklı e-tron yazısı da belki opsiyon dahilinde olabilir. Yuvarlak hatlara sahip Q4 E-Tron’un genel yapısının iyi olduğu söylenebilir.

Kokpit kısmında Q8 dahil diğer modellerin izlerini taşıyacak.

Konseptin iç mekanda taşıdığı izler biraz daha farklı gibi geldi. Çizimlerde Q4’ün için daha geniş parça duruşlarında gösterilmiş. Dokunmatik ekran ile bulunduğu kısım daha yukarı ve yolcu kısmına daha yakın konumlandırıldığını görüyoruz. Geniş hayalet gösterge grubuyla birlikte geniş head-up displayin vurgulandığını görmekteyiz.

Bilinmeyen kısımlarda Q4’ün hibrit bir üniteye sahip olup olmayacağı. Muhtemelen olacak gibi duruyor. Bir de aktarım organlarında büyük E-Tron elektrik motorları geçirilebilir. Araç hakkında tüm detayları Cenevre Fuarı haftalarında öğrenceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum