Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin “Vanquish Zagato” Ailesinin Dört Üyesini Aynı Anda Bir Kişi Satın Aldı!

Aston Martin'in çok özel serisi olan Vaquish Zagato ailesi üyelerinin her birini bir kişi satın alarak "bu nasıl zenginlik" dedirtiyor!
Aston Martin “Vanquish Zagato” Ailesinin Dört Üyesini Aynı Anda Bir Kişi Satın Aldı!

Geçtiğimiz sene İngiliz ekipte bazı dostlukları pekiştirme çalışması vardı. Otomobil aleminde zenginliğin ve kalitenin ibaresi olan Aston Martin, Vaquish’e özel bir aile kurmuştu. Zagato’yla 50 yıllık dostluğun pekiştirilmesi yapılarak, değişik kasa tiplerinde sınırlı sayıda üretimler yapılması kararı alınmıştı. Coupe, cabrio gibi kasa tipleri zaten bir çok model tipinde bulunuyordu. Alınan bir kararla Aston tarihinde ilk kez “shooting brake” karoser tipi Zagato ailesine katılmıştı.

Coupe Vaquish Zagato’ların müşteri teslimatları gerçekleşmişti. Ekim ayında sarı bir örneği çok uçuk bir rakama satılmıştı. Bu haberimizin ilginç tarafı ise toplam 4 seriden oluşacak ve sınırlı sayıda imal edilecek modellerin her birinden bir kişinin satın almış olması! Bizde haliyle “bu nasıl bir zenginlik” diye istemsiz tepkilerde bulunduk!

Normalde 4 Zagato tipinin 4 ayrı müşterisi olması gerekir.

İngiliz markanın Vaquish’i emekli etmeden önce son bir kez özel baskılarını yapma kararı almıştı. Aile üyelerinden ve üretim adetlerini tekrar hatırlacak olursak; 99 Coupe, 99 Volante, 99 Shooting Brake ve 28 adet Speedster olmak üzere toplamda dünyada 325 adet olacak.

İkinci eli bile birkaç milyon dolara satılan araçların aynı anda ayrı 4 farklı tipine sahip olmak, iyi bir banka hesabı gerektirir. İşin aslı Vanquish Zagato ailesinin tüm fertlerini bu şekilde aynı lokasyonda görmek biraz zor. O yüzden anı ölümsüzleştirmek için yukarıda izlediğiniz Mr. JWW olarak bilenen YouTube kanalı sunucusu direkt merkeze gidip otomobilleri görüntülemiş.

Alan kişinin Dylan adında bir İskoç işadamı olduğu söylendi.

Lava Red rengiyle Vanquish Zagato Coupe-Speedster-Shooting Brake-Volante’yi satın alan kişi siparişlerini, tanıtımları olan Villa d’Este de verilmiş.

Alan kişi adına öğrendiğimiz bir şey de emrine bir Valkyrie‘yi istemiş olması. Biz daha motor sesini duymuşken, zengin İskoç 1 tane sipariş etmiş bile. Bizce dünyadaki en sağlam Aston Martin hayranı bu kişi!

Zagato Ailesi’nin en ilginç ve ayrı tutulan modeli Shooting Brake olanı.

Üretim yerleri açısından farklılık gösteren Vanquish Zagato’ların ilk üçü aynı son 1 tanesi ayrı platformda üretiliyor. Speedster-Volante-Coupe Vanquish temellerinde inşa edilmiş. Durum Shooting Brake’de değişik olup o, uzun dingil mesafesine ihtiyaç duymasından dolayı Rapide platformunda süreci tamamlanmış.

Kısaca ömrümüzde ilk ve son olarak aynı anda Aston Martin’in en özel ailesini görmüş olduk. Dylan ismindeki İskoç kişi acaba değerli kırmızı taşlarını nerede saklayacak. Bu bile ayrı merak konusu. Size, hangi süper araba modellerini bir araba görmek isterdiniz diye sorduğumuzda cevabınız ne olurdu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum