Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin RapideE’nin EV Motoru ve Nerede Üretileceği Kesinleşti!

Aston Martin tamamı elektrikli otomobiller için düğmeye bastı. RapidE modelinin nasıl bir motora sahip olacağı ve üretim yeri belirlendi!
Aston Martin RapideE’nin EV Motoru ve Nerede Üretileceği Kesinleşti!

Aston Martin CEO’su geçtiğimiz 3 yıl önce Rapide modelinin devamında elektrikli bir versiyonun olacağının haberini vermişti. İngiliz markanın 4 kapılı yüksek performanslı modeli, Model S’lere karşı açılan bir atak olarak görülebilir. 2010 yılında üretimine başlanan Rapide, 1989 yılında Lagonda’dan beri üretilen ilk fastback otomobili.

Elbette haberin sahibi Aston Martin olduğu için bazı ilklerde beraberinde geliyor. Şimdilik kısıtlı üretimle sunulacak RapideE‘nin hakkında bazı detaylar belli oldu.

Aston Martin RapideE St. Athan’da Üretilecek

Aston Martin RapideE St Athan'da ÜretilecekBahsettiğimiz tesis Galler’de ve eskiden elektrik tesisatı merkezi olarak hizmet vermiş. Aston Martin, burayı otomobil üretimine uygun bir hale getirmiş. Kraliyet Hava Kuvvetleri üssü olarak da kullanılan tesiste enfes modeller çıkacak.

RapidE’nin dışında 2021 yılında imalatı onaylanan Lagonda ve ilk SUV model DBX’te buradan çıkış yapacak. St. Athan kısaca İngiliz markanın “elektrifikasyon evi” olacak.

Tesiste bir kısmı özel yetiştirilmiş,  toplamda 750 kişi çalışacak. Kısımları tam olarak bitmeyen St. Athan’ın ilk misafiri DBX’in geliştirme prototipi olacak.

RapidE’nin Elektrik Motoru İlkleri Barındırıyor

RapidE'nin Elektrik Motoru İlkleri Barındırıyor

RapidE’nin EV motor hacim ve teknolojisi ilk olacak. Üzerinde 800 voltluk bir sistem olacak. Anladığımız kadarıyla dünyada bunun başka bir eşi yok. Andy Palmer, dört kapılı EV aracının normal hızlara sahip, enerji dönüşümü yapabilen bir yapıda olmasını istiyor.

Edindiğimiz bilgileye göre RapidE 800 beygirin üzerine çıkarak Model S’ten daha fazlasını verecek. O zaman da gözler Porsche’nin Taycan’ına çevriliyor.

RapidE yaklaşık 2.5 saniye civarlarında kalkış yapabilecek ve sanırız sınırlandırılmış 250 km/h sürate sahip olacak.

Kesinleşen bilgiler bu kadar. RapidE ile birlikte Lagonda ve DBX SUV’unda nerede üretileceğini öğrenmiş olduk. EV aracını üst sınıfa hitaben düşünen Aston’un uzun Ar-Ge ve test süreçlerinden sonra yollara kusursuz bir otomobil çıkartacağına eminiz! Detaylar için takipte kalın….

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum