Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin Ortak Otonom Araç Dünyasına Hazırlık Yapıyor!

Aston Martin, toplu otonom sürüş programlarına katılacağını söyledi. İşte detaylar...
Aston Martin Ortak Otonom Araç Dünyasına Hazırlık Yapıyor!

Aston Martin, bir süredir özerk sürüş programları üzerinde çalışmalar yapacağını duyurmuştu. Artan talepler ve insanların teknolojik dünyaya gittikçe ayak uydurması, şirketlerin gelecek planlarını hızlandırmasına neden oluyor. Öyle ki Aston Martin, geçmişin en lüks araçları sınıfındaki Lagonda‘yı yeniden hayata kazandırarak, elektrikli bir alt yapıda sunacağını bildirmişti.

Tahmini 2022 yılını bulacak bu imalat sürecinde aracın ayrıca gelişmiş bir otonom seviyesinde olacağı bizlere aktarılmıştı. Aston Martin baş planlama şefi Nikki Rimmington’ın bazı açıklamalarına baktığımızda, marka için yeni bir müşteri alt yapısının oluşturulacağı konuşuluyor.

Autocar‘ın yaptığı haberde İngiliz markanın olaya farklı bir taraftan baktığını söylüyor.

Yapılan röportajda Remmington, değişen alt yapılar ve kadınların daha fazla araç satın alma gücüne ulaşması gibi faktörlerle, Aston Martin’in müşteri tabanında farklı bir değişim olacağını söylüyor. Bunun yanında daha hareketli yaşantılar ve yaşlanan nüfusun marka üzerinde yine etkisi olacağını aktardı.

Nikki Rimmigton’a göre, sistemlerin artık özerkliği destekleyeceğini, en cazip olanın durumları daha hızlı çözen olacağını söyledi. Araç sahiplerinin araçlarını uzaktan kontrolleri yanı sıra, daha hızlı seyahat edebileceklerini açıkladı.

Aston Martin ortak özerk sürüş araç programlarına karşı, gelecekte olabileceklerden bahsetti.

İngiliz marka, insanların şehir içerisinde binecekleri otonom araçlarda tutumun çok önemli olması ve ulaşımın ortak bir platform üzerinde yapılacak olmasıyla, etkileşime bir fırsat doğurabileceğini aktardı.

Toplu otonom taşıt girişimine katılacak olması Aston’un üst düzey otonom sürüş programı geliştirmesi anlamına geliyor. Rimmigton, “Bugünden daha yoğun bir kentsel ortamda, örneğin üst düzey otel veya işletmelerin özerk otomobil filoları işletmesi mantıklı gelebilir. Bu araçlar, Aston Martin’de olduğumuz gibi temsil ettikleri markalara karşı hala büyük ölçüde kişiselleştirilebiliyordu. Bu yüzden oynamamız için kesinlikle bir rol var.” dedi.

Aston Martin şu anda bir SUV model, yeni bir hiper otomobil ve super cars kategorisine çıkartacağı ürünleri üzerine çalışıyor. Son AM-RB 003’ün Valhalla olarak tanıtan markanın, elektrikte yüksek hız kategorisinde sağlam bir yere sahip olmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum