Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in Yeni Konsepti: “RapidE”

Aston Martin’in Yeni Konsepti: “RapidE”

İngiliz otomotiv devi Aston Martin, piyasadaki hızını kesmek bilmiyor! 2015’in son aylarını yaşadığımız şu soğuk günlerde, otomobil tutkunlarının içini ısıtacak haber İngiltere’den geldi. Yüzyılı aşkın tarihiyle gönüllerde taht kuran Aston Martin, yine oldukça konuşulacak bir tasarıma imza attı. Firmanın RapidE ismini verdiği lüks araç, Aston Martin için oldukça özel bir yere sahip. Çünkü başarılı firma bu aracı ile düşük ve sıfır emisyonlu spor arabalar sektörüne girmeyi planladığının sinyallerini verdi.

Lancaster House’de yapılan tanıtım, siyasi bir törenden farksızdı. Davetliler arasında bulunan Prens William, Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Cambridge Düşesi Catherine Elizabeth Middleton, Aston Martin isminin büyüklüğünü tüm dünyaya kanıtlar nitelikteydi. RapidE, otomobil dünyasının en çok konuşulan modellerinden biri olacak gibi gözüküyor. Şimdi dilerseniz Londra’da esen Aston Martin rüzgarına ve etkileyici modeli RapidE’nin özelliklerine daha yakından göz atalım.

Karşınızda Aston Martin’in yeni konsepti!

İşte RapidE’nin Özellikleri…

Aston Martin RapidE KonseptiÖncelikle, Aston Martin’in düzenlemiş olduğu tanıtıma Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in katılma nedenini açıklayarak başlayalım. Markanın finansal olarak Çinli yatırım grubu ChinaEquity tarafından desteklenecek olması, devlet başkanın da burada yer almasını sağlamış. Şanghay merkezli şirketin RapidE konseptine yaklaşık 75 milyon dolarlık bir yatırım yapacağı da edindiğimiz bilgiler arasında. Aston Martin bu konseptini, İngiliz bir firma ve Formula E tedarikçisi olan Williams Advanced Engineering ile yaptığı ortak çalışma sayesinde tasarlamış.

Aracın teknik özellikleri henüz medyayla paylaşılmamasına rağmen; RapidE’nin dört çeker ve 500 beygir gücünde bir versiyonu ile V12 motora sahip 1000 beygir gücünde olan modeli olacağı söyleniyor. Rapide S modelinden temel alınarak tasarlanan elektrikli aracın, 4 kapılı standart coupe olarak üretileceğini de söyleyebiliriz. Tabi aracın ön tasarımında da Aston Martin’in imzası haline gelen yatay ızgara bulunuyor.

Aston Martin RapidE Konsepti MotorSonuçta, Aston Martin’in CEO’su Andy Palmer’in yapmış olduğu açıklamaya göre konsept, geleceğin otomobilleri olarak görülen elektrikli araçlar dünyasına atılacak büyük bir adım olacakmış. RapidE hakkındaki diğer detayları da öğrenir öğrenmez sizinle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bakalım, Aston Martin ve ChinaEquity arasında süren görüşmelerin sonu ne olacak? RapidE’nin seri üretimine başlanabilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İngilizlerin otomobil sektörü açısından dünyaya açılan yüzü olan Aston Martin’in yeni konseptine birlikte göz attık. Öyle gözüküyor ki RapidE, sektördeki bazı klişelerin de önüne geçecek. Bu araç üretilir mi, Türkiye’de ne zaman görürüz bilemiyorum; ama tasarımını oldukça beğendim. Peki siz benimle aynı görüşte misiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum