Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in AM-RB 003 Kodlu Konsepti “Valhalla” İsmini Aldı!

Bir süre önce Aston Martin'in üretmek istediği ve gösterdiği konsept aracının ismi Valhalla oldu.
Aston Martin’in AM-RB 003 Kodlu Konsepti “Valhalla” İsmini Aldı!

Aston Martin yakın zamanda Valkyrie’nin dışında bir orta motorlu hiper araç daha çıkartacağını söylemişti. Dört ve tek kapılıların saf kalite yüzü olan Aston, haliyle hipercar savaşlarında da kozunu iyi oynuyor. Biliyoruz ki Red Bull’a yapılan ortaklık neticesinde sokaklara yasal olarak bir araç indirilmişti. Safkan V12’nin sesini dinlemiş ve içimizde o atmosferik hayranlığı bir kez daha canlandırılmıştı.

Hazır bir alt yapı içerisinde hızlıca yeni hiper modellere yönelen Aston Martin, Valhalla ile sağlam bir hız modelleri oluşumuna gidiyor. Yunan mitolojisine takılan İngiliz firmanın yeni ismi “Savaşçının Cenneti” manasına geliyor.

Valkyrie’den sonra “V”li isim geleceği devam ediyor.

Aston Martin ValhallaKupa yapısında da özel bir araç olduğunu gösteren Valhalla, tamamen karbon fiber hamurundan şekillendirilmiş. Dünyada sadece 500 kişinin sahip olacağı coupe, 7 yıllık bir çalışmanın da geri dönüşü diyebiliriz.

İlk “V” 1951’de Vantage DB2 ile başladı. Aslında bu harf tanıtımı yüksek performans varyantlarına veriliyordu. İngiliz şirket, “Aston Martin model isimleri her zaman çok dikkat çeker. Bunu yaparlar çünkü her zaman bir duygu yakalarlar veya bir hikaye anlatırlar. Valkyrie’yi takiben Aston Martin Valhalla’nın güçlü bir açıklama yapması gerektiğini, ancak aynı zamanda süreklilik ve net bir bağlantı sunduğunu biliyorduk. İskandinav mitolojisi öyle güçlü bir dil ve zengin bir hikaye anlatımı içeriyor ki, AM-RB 003 Valkyrie’nin temasını izlemeli. Sahip olacak kadar şanslı olanlar için, adın şan ve mutluluk çağrışımlarını tanıyacak ve takdir edeceklerinden eminim. Çünkü Aston Martin Valhalla’nın sürücü koltuğundan daha az boş yer olabilir. ” dedi.

Valhalla elektrik motorlarıyla desteklenen, hiper arabalara yakışır şekilde güçler üretecek.

Aston Martin Valhalla Gövde YapısıTurboşarjlı V6, bir hibrit aktarıma sahip. Toplamda 1.000 beygir üretecek. F1’den esinlenilen 8 ileri çift kavramalı şanzıman, sınırlı kaymalı diferansiyel ve e-AWD sistemi de Valhalla’yı destekleyici elektronik sistemler içerisinde yer alacak.

Valhalla’nın 1.000 beygiri sadece 1.350 kg’lik bir kütleyi taşıyacak. O yüzden 2.5 saniye kalkış süresi ve 352 km/h onun için basit aktiviteler olacak. Aston’un hedefleri her zaman büyüktü ve yine büyük!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum