Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in James Bond’un 50. Yılına Özel DBS Superleggera’sı

Aston Martin Classic ekibiyle birlikte yeni nesil tasarımcıların yaptığı James Bond özel DBS Superleggera bakılmaya doyulmayacak bir otomobile dönüştürülmüş.
Aston Martin’in James Bond’un 50. Yılına Özel DBS Superleggera’sı

Aston Martin, Majestelerinin Gizli Servisi’nin 50. yıl dönümünü kutlamak için güçlü DBS Superleggera‘yı özel sürüm olarak müşterilere sundu. 007’nin hayranlığı aradan geçen yarım yüzyıla rağmen bitmemiş, İngiliz şirket geçenlerde 1964 DB5’i sıfır şekilde, Bond’un filmde kullandığı gibi aynı donanımlarda üreteceğini söylemişti.

50. yıl özel araç oluşumunda eklenen detayların bir kısmı eski zamanlarda kullanılan bazı parçaları içeriyor. Kaliteli malzeme vurgularını bolca hissedeceğimiz DBS, sınırlı üretim sayısına göre aynı oranda da aşırı pahalı olacak. İşte 50. yıl Superleggera!

Grand coupe aleminin en muhteşem örneklerden birine bakıyoruz.

Aston Martin James Bond Özel SerisiAşık olmak için neden aranmayacak bu İngiliz makina da gözünüzle görülen her detayında James Bond‘un anısına yapılan farklı çalışmalara rastlıyorsunuz. DBS Superleggera’ya girişi Olive Green, zeytin yeşil rengiyle yapıyoruz. Kaporta boyası için söylenecek bir söz yok. Şirketin içerisinde tasarım sanatçılarının varlığı başında belli edilmiş.

Sizi 50 kişiden biri yapacak Aston modelinin farklılaştırılan diğer aksamlarına götürelim.

Aston Martin DBS SuperleggeraMajestelerinin Gizli Servisinde 50. yıl dönümünü kutlama otomobili baştan yapılan, yatay kromla detaylandırılan bir ızgaraya sahip. Tonları iyi ayarlanan karbon fiber ayırıcıların DBS’ye takılması vahşileştirme etiketi olmuş. Farların maviye yakın LED aydınlatmaları da muhteşem gözüküyor.

Solungaçlar Ohmss Edition armasıyla taçlandırılmış.

Aston Martin DBS Superleggera Jantlar1 of 50 DBS serisinde saatlerce kaleme alınıp, seriye yakışan jant takımı tasarımı yapılmış. 21 çapındaki ısmarlama jantlar, Pirelli kauçuklarına sarılı duruyor.

DBS’nin 1969 yılını yansıtan kokpiti gri tonlarla detaylandırılmış.

Aston Martin DBS Superleggera 50. Yıl ÖzelFarklı kılma 50. yıl özel çalışmasında deri koltukların, kapıların ve torpido parçaların çerçevelerinden geçilen kırmızı dikiş ve şeritleri görüyoruz. Kapı eşikleri serinin plakasını taşıyor. Alcantara yoğunluğunu fazlasıyla hissetmek mümkün. 007’nin son otomobilinde subwoofer ile desteklenmiş bir ses kalitesi şüphesi iyi olan Bang & Olufsen ses sistemi eklenmiş.

Aston Martin’in tasarım devi Marek Reichman, zihninden çıkan DBS’yi anlatıyor.

Reichman, “James Bond’un özel bir versiyonunu oluşturmak, Bond efsanesini ve orijinal film otomobilini içeren bir otomobil yaratmaya çalıştığımız için her zaman heyecan verici bir mücadeledir. DBS Superleggera dikkat çeken kaslı bir otomobildir, ancak Olive Green ona altındaki canavara inanan bir incelik verirdi” şeklinde model yorumlandı.

İngiltere Gizli Servis Aracı Aston Martin Superleggera’dan 50 adet üretilecek ve müşterilerine 381.556 dolar karşılığında teslim edilecek. 5.2L V12‘nin çift turbodan aldığı gücü de hesaba katarsak, James Bond anısına yapılan DBS’nin bazı şeyleri hakkettiğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum