Yatırım yapmaya başla!

Dodge Demon “Under Glass” Tarzı Arka Motorlu Bir Pist Dinazoruna Dönüştürüldü!

Challanger'ın yüksek oktanlı, draglarda ön kaldırabilen Demon'u, biraz daha havalanmanın peşine düşmüş...
Dodge Demon “Under Glass” Tarzı Arka Motorlu Bir Pist Dinazoruna Dönüştürüldü!

2017 yılında, Dodge tarafından ansızın çıkartılan ve Challenger üzerine kurulu Demon, çıkışını “Drag King” olarak yapmıştı. Vin Diesel’in tanıtımını yaptığı gök gürültüsü yayan seriden 3.300 adet üretilme kararı alınmıştı. Bolca drag pistlerinde çeşitli süper spor arabalarla yarışırken gördüğümüz Demon, bu sefer anormal tabirli bir modifiyeye maruz bırakılmış.

Abimelec Design‘ın gerçekleştirdiği proje, farklı olduğu kadar korkutucu da duruyor. HEMI, bu sefer ön kaput bölümünün altında değil, arka bagaj kapağının altına orta açılı olarak montajı yapılmış…

Normalde de demon 6.2L V8 ile ön kaldırabilen mega güçlere sahip bir otomobil.

Normal bir SRT’den onlarca farklı parça barındıran Demon, sürücüsüne kalkış anında 1.8 g’lik kuvveti vücuda hissettirmeden geri kalmıyor. 2018 yılının Mayıs ayında 3.300’üncüsü bantlardan indirildi ve doğrudan açık artırmaya gitti. Hemen akabinde Dodge’den ikinci bir hamle beklesek de henüz gelmedi.

Renk ve motorun yer değiştirdiği Demon’un tarzı 1960’lı yıllarda dayanıyor.

1960 ve 1970’lerde bu işi Hurst Performance yapardı. Plymouth Barracuda’ları standart hallerinin çok ötesine taşıyarak, motorlarını aynı Demon’da olduğu gibi arkaya taşımıştı. Elbeette kalkış denemeleri için yapılsa da ikonik kas arabalarının asıl 7.0L HEMI V8‘leri sergilenirdi. Ve de cam pencere altında!

Abimelec’de 59 sene sonra Barracuda duygularını Demon ile yaşatmak istemiş.

Normalden daha küçük tekerlekler de tercih edilen Challenger Demon, 90 cm kadar kalkışlarda ön kaldırabiliyordu. Şöyle ki bunu motor öndeyken yapıyordu. Büyük bir çalışma ve özenle arka kısma cam pencere altına alınan HEMI V8, arka dingil üzerine oturtularak, neredeyse ağırlık merkezinin hepsini bu kısma kaydırmış oldu.

Lastiklerinizi ısıtarak geldiğiniz start çizgisi, 6.2 V8’in arkada olduğu Demon için yaşanabilecek en güzel drag deneyimi olabilir. Resimlerde de net olarak görüldüğü gibi, kendi boyunun yarısı kadar ön bölüm havaya kalka biliyor. Direksiyon hakimiyetinin anlamsız kaldığı birkaç saniye boyunca kalbe dikkat etmek lazım!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum