Yatırım yapmaya başla!

Genlerini Lamborgini Huracan’dan Alan Ares Panther’in Spyder Versiyonu Onaylandı!

Lamborghini Huracan'ın dönüşüm modeli olan Ares Panther'in üstü açık Spyder'ı da geliyor!
Genlerini Lamborgini Huracan’dan Alan Ares Panther’in Spyder Versiyonu Onaylandı!

Yeniden hayat verme projelerinden birisi olan Ares Panther Project 1, De Tomaso Pantera’nın farklı vücutta hayat bulmuş hali olduğunu biliyorsunuz. İtalyan Ares Dizayn, benzeri olmayan tasarımlarını farklı marka modellerine enjekte etmekle ünlü. Hemen bir örnek verirsek; dört koltuklu Ferrari GTC4Lusso’yu 33 sene öncesine götürerek, özel 400 Serisi’nin hatlarını vermişti.

Unutulmayan otomobil listelerinin muazzam spor otomobili De Tomaso Pantera’nın insanları yeniden etkilemesini sağlayan Ares, belirli kişilerin sahip olacağı Panther’inin üstü açık “Spyder” versiyonun da olacağını onayladı.

Huracan’ın kullanıldığı iskelet yapısının sonraki aşaması daha rüzgarlı bir ortam sunacak.

De Tomaso tasarım efsanelerini çöpe atmadan, retro olarak hazırlanan yeni versiyonu nostaljik pop-up farlı gelecek. Elbette aradan geçen süreye bakıldığında 2019 teknolojileri fark edilebiliyor. Sivri burunun, karbon parça destekleriyle halen daha 80’lerin sürat aracı gibi gözüküyor.

Her ne kadar Huracan’ın DNA’sı ile oluşturulsa da ondan daha değerli olacağı gözüküyor.

Ares’in planları yıllık 70 adet coupe versiyondu. Yılda sadece 12-15 adet arası üretim planlıyordu. Spyder konusu açıkçası biraz sürpriz oldu. İnsanların halen daha damaklarında hissettiği geçmişin tadını Ares bu sefer 70 birimin içerisine üstü açık Panther‘i de katmış oldu.

Eski Lotus CEO’su ilerleyen zamanlarda “sansasyonel” modellere hazır olmamız gerektiğini söyledi!

Marka patronu Dany Bahar, “Bu yıl bizim için yavaş geçecek ve muhtemelen önümüzdeki yıl da çok yoğun bir yıl olacak. Yaklaşan sansasyonel projelerimiz var ama bunlar zaman alıyor ve bunun meyvelerini ancak 2020’de dünyaya göstereceğiz.” dedi.

Sansasyonel modelden acaba kasıtları ne olabilir? Sorulara karşı CEO’nun verdiği cevapların içerisinde bir şeyler çıkartacak olursak, Huracan Performante‘nin de Panther dönüşümü olma ihtimalini düşündük.

İtalyan menşeli Ares, içinde taşıdığı 650 ps’lik 5.2L doğal emişli V10 ile hızlı olacağını bilse de amacının “konforlu sürüş keyfi” olduğunu söylüyor. Söylemesi bir anlam ifade etmiyor zira sonuçta Ares aracı da 3.1 saniyede 100 km’ye çıkıp, ibrede sahibine 325 km/h son sürati gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum