Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arcane Research 2022’de Kripto Para Piyasasında Olacak Olası Gelişmeleri Tahmin Etti

Araştırma firması, 2022'de kripto hakkında fiyat, düzenlemeler, Bitcoin'in hash oranı ve hatta XRP ve ADA'nın kaderi hakkında çok sayıda tahminde bulundu.
Arcane Research 2022’de Kripto Para Piyasasında Olacak Olası Gelişmeleri Tahmin Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain veri araştırma firması Arcane Research, 2022’ye hazırlanan kripto pazarları için tahminlerini paylaştı. Haftalık güncelleme raporu Bitcoin ve Ethereum’a odaklanıyor. Raporda ayrıca diğer büyük paralar, merkezi olmayan finans, meme tokenler, NFT, türevleri ve diğer gelişmelere de yer veriliyor.

Rapor, 2021 yılında Bitcoin’in S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösterdiğini belirtti. S&P 500 bu yıl %28 artarken Bitcoin %73 arttı ve Arcane, Bitcoin’in gelecek yıl bu performansı sürdüreceğine inanıyor. S&P 500 endeksi, Amerikan borsalarında işlem gören en büyük 500 şirketi bünyesinde barındırıyor.

Birinci Katman Block Zincirler
Kaynak: Arcane Resarch

Ethereum bu yıl BTC’den daha iyi performans gösterirken, diğer katman-bir blok zincirleri ETH’den daha iyi performans gösterdi. Luna 2021’i %14,823, Fantom %13,549 artışla kapatıyor.

Arcane, 2022’de geleneksel oyun markalarının NFT alanına gireceğini ve gelişen pazardan yararlanacağını tahmin ediyor. Bu yıl birkaç Bitcoin vadeli borsa yatırım fonu (ETF) piyasaya sürüldü.

Toplam ETF varlıkları
Kaynak: Arcane Resarch

Şu anda toplamda olarak yaklaşık 846.309 BTC’ye sahipler ve Arcane, büyümenin 2022’de devam edeceğini söylüyor. Çin hükümeti geçtiğimiz dönem Bitcoin madenciliğini yasakladığında, küresel Bitcoin hash oranı keskin bir şekilde düştü.

Madencilerin coğrafi dağılımı
Kaynak: Arcane Resarch

Şirketler başka ülkelere taşındı ve kısa sürede hash oranında toparlanma yaşandı. ABD hash gücünde dünyaya liderlik ediyor ve onu Kazakistan ile Rusya izliyor. Arcane, madencilerin Latin Amerika gibi bölgelere daha da dağılacağına inanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu