Yatırım yapmaya başla!

Apple Geleceğin MacBook Klavyelerini Baştan Yaratıyor!

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği MacBook’ların klavyelerini geliştirmek için yeni patent başvurularında bulundu.
Apple Geleceğin MacBook Klavyelerini Baştan Yaratıyor!

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Apple, MacBook’ları sürekli geliştirecek çalışmalara devam ediyor. Yakın geçmişte satışa sunulan MacBook’ların klavyelerinde kullanıcıları rahatsız edecek sorunlar yaşanmış ve devamında Apple ücretsiz onarım programını hayata geçirmişti.

Geçtiğimiz ay içerisinde satışa sunulan yeni MacBook Pro’da klavye sıkıntısını çözmüş olsa da, önümüzdeki yılların MacBook Pro modellerinin geliştirilmesi için yeni patent anlaşmaları yaptığı ortaya çıktı. Yapılan patent başvurularında ‘entegre arayüz sistemine sahip cihaz’ adıyla MacBook klavye deneyiminin nasıl bağdaştırılacağı değerlendirildi.

MacBook’un Yeni Klavyesinin Detayları

MacBook’un Yeni Klavyesinin Detayları

ABD Patent ve Marka Ofisi’ne gönderilen patent başvurularında yeni geliştirilecek klavyeyle ilgili pek çok detaya yer verilmiş. Plastik ya da cam malzemeden üretilen alana yer verilmiş klavyenin, ana gövdesinin korunacağına dair görüşler mevcut.

Klavyenin şeffaf bölgesinde kullanıcıların tuşlar ile temasını algılayacak özel sensörlerin bulunduğu belirtiliyor. Aydınlatmanın da yer olduğu yeni klavyede son MacBook Pro modelinde olduğu gibi sembollerin eklenebildiği dokunmatik ekran mevcut.

Son Klavye ile Benzer Mekanizma Kullanılacak

Son Klavye ile Benzer Mekanizma Kullanılacak

Apple’in geliştirmek üzere yola çıktığı yeni MacBook klavyesinin mekanizması, geçtiğimiz günlerde satışa sunulan model ile oldukça benzerlik gösteriyor. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca piyasada yer alan MacBook Pro’da yer alan ve kullanıcıları mağdur eden klavye sorunları ile artık karşılaşmayacağız gibi.

Su geçirmez malzeme ile üretilecek olan klavye ayrıca esnek yapısıyla dikkat çekiyor. Önümüzdeki dönemde satışa çıkacak yeni MacBook modelleriyle beraber klavyelerle ilgili daha fazla detay görmemiz mümkün olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum