Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram, WhatsApp’tan Gelen Kullanıcılara Sohbetlerini Taşıma İmkanı Tanıyor

Son günlerde WhatsApp’tan yaşanan göç ile Telegram bu kullanıcılara sohbetleri aktarma imkanı tanıyacak.
Telegram, WhatsApp’tan Gelen Kullanıcılara Sohbetlerini Taşıma İmkanı Tanıyor
HABER GİRİŞ

Mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabet son günlerde iyiden iyiye kızışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ın son günlerde gizlilik politikasındaki değişiklik ile gündemden düşmüyor.

Şirket geçtiğimiz dönemde kullanıcılara verilerinin Facebook tarafından kullanılabileceğini belirten bildirimler göndermeye başladı. Bu durum pek çok kişinin tepkisini çekti ve alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçmeye başladı. Telegram, Signal, BiP gibi servisler bu dönemde kullanıcı sayılarını artırmaya devam ediyor.

En çok artış yaşayan uygulama ise Telegram oldu. Rus geliştirici Pavel Durov’un yaratıcısı olduğu Telegram, WhatsApp’tan gelen kullanıcılar için yeni bir özelliğin daha duyurusunu yaptı. Uygulamayı yükleyenler WhatsApp’taki sohbetlerini Telegram’a aktarma imkanına sahip olacak. Böylece kullanıcıların geçmişteki konuşmalarını beraberinde getirebileceğini söyleyebiliriz.

Telegram’dan Kullanıcı Dostu Hamle

Telegram’dan Kullanıcı Dostu Hamle

Telegram yaptığı açıklamada Ocak ayı içerisinde 100 milyondan fazla yeni kullanıcının bünyesine katıldığını belirtiyor. iOS ve Android sürümlerine gelen güncelleme ile WhatsApp’taki veriler Telegram’a aktarılabilecek. Açıklamada, “Bugünden itibaren, herkes sohbet geçmişini -videolar ve belgeler de dahil olmak üzere- WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi uygulamalardan Telegram’a taşıyabilir. Bu, hem özel sohbetler hem de gruplar için çalışır” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

iOS’ta WhatsApp’tan bir sohbeti taşımak için, WhatsApp’ta Kişi Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını açmak, Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunup, ardından Paylaş menüsünden Telegram’ı seçmek gerekiyor. Android’de ise bir WhatsApp sohbetini açıp, Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunarak, Paylaş menüsünden Telegram’ı seçmek yeterli olacaktır.

Mesajlar geçerli güne aktarılacak ancak orijinal zaman damgalarını da içerecek. Telegram’daki sohbetin tüm üyeleri aktarılmış olan mesajları görebilecek. Şirket bunun en iyi yanının, taşıdığınan mesajların ve medyanın fazladan yere ihtiyaç duymaması olduğunu belirtiyor. Daha eski uygulamalar, tüm verileri cihazınızda saklar, ancak Telegram neredeyse hiç yer kaplamaz ve tüm mesajlarınıza, fotoğraflarınıza ve videolarınıza istediğiniz zaman erişmenizi sağlar.

Ayarlar > Veri ve Depolama > Depolama Kullanımı bölümünden cihazınızda yer açabilir ve önbellek boyutunu kontrol edebilirsiniz. İçe aktarma işlemi sohbetler özelinde çalışıyor, ancak en azından WhatsApp ile hem bireysel hem de grup görüşmeleri için çalışıyor gibi görünüyor. WhatsApp geçtiğimiz günlerde gizlilik politikasında yapacağı değişiklik için Şubat ayında yapacağı değişikliği 15 Mayıs’a erteledi. Bu tarihe kadar kullanıcılar WhatsApp kullanmaya devam edebilecek.

15 Mayıs’tan itibaren gönderilen bildirimlere onay vermeyen kişiler WhatsApp’a erişim sağlayamayacak. Görünen o ki ilerleyen süreçte WhatsApp’tan Telegram’a kullanıcı akını devam edecek. Sohbetlerin taşınabilmesi özelliği ise kullanıcıları şüphesiz daha da memnun edecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın