Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple, iPhone 12 ve MagSafe Ürünlerinin Tıbbi Cihazlara Yaklaştırılmamasını Önerdi

Apple destek sayfasında iPhone 12 ve MagSafe cihazların tıbbi cihazlara yaklaştırılmaması gerektiğine yer verdi.
Apple, iPhone 12 ve MagSafe Ürünlerinin Tıbbi Cihazlara Yaklaştırılmamasını Önerdi
HABER GİRİŞ

Teknoloji devi Apple, yeni nesil ürün ve servisleri ile milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. Akıllı telefon pazarında iPhone modelleri ile adından söz ettiren şirket, geçtiğimiz aylarda yeni amiral gemilerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni amiral gemileri iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. Apple bu cihazların yanında kablosuz şarj cihazı olan MageSafe teknolojisini de tanıttı.

Genel olarak kullanılan elektronik ürünlerin büyük bölümünde mıknatıslar bulunuyor. Mıknatıslar yapıları gereği elektromanyetik alanlar yayıyor. Telsizler başta olmak üzere haberleşme ekipmanlarının büyük bölümünde bulunan bu cihazların, bazı alanlarda doğru kullanılması gerekiyor.

Kablosuz şarj cihazı MageSafe, iPhone 12’lerin arka tarafında bulunan mıknatıstan yararlanarak tutunuyor. Teknoloji devi bu ürünlerin tıbbi cihazlar ile yaklaştırıldığında parazite neden olabileceği konusunda uyardı.

Apple’dan Mıknatıs Uyarısı

Apple’dan Mıknatıs Uyarısı

iPhone 12 serisi ile gelen başlıca yenilikler arasında MageSafe cihazlarının geldiğini söyleyebiliriz. Teknoloji devi kablosuz şarj deneyiminde MageSafe ile önemli bir adım atmış görünüyor. Bu cihazların içerisinde bulunan mıknatıslar nedeniyle, kalp pili gibi tıbbi ürünlerle yaklaştırılmaması öneriliyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket destek sayfasından yaptığı açıklamada, “Tüm iPhone 12 modellerinde önceki iPhone modellerine göre daha fazla sayıda mıknatıs vardır. Ancak bu modellerin, tıbbi aygıtlarda manyetik olarak parazite yol açma konusunda önceki iPhone modellerine göre daha büyük bir risk oluşturması beklenmemektedir.” ifadelerine yer verdi.

Tüketicileri uyaran teknoloji devi, tıbbi cihazlar ile iPhone’lar arasında bir mesafe olup olmaması gerektiğine dair doktorlara danışılması gerektiğini belirtti.

Açıklamada bu konuyla ilgili, “Pek çok tıbbi aygıt türü mevcuttur. Üreticiler genelde, parazit oluşma riskini ortadan kaldırmak için aygıtlarının kablosuz veya manyetik ürünlerin yakınındayken güvenli şekilde kullanılmasına ilişkin öneriler sağlar. iPhone’un tıbbi aygıtınızda parazite yol açtığından şüpheleniyorsanız iPhone’unuzu kullanmayı durdurun.” ifadeleri kullanıldı.

Uzmanlar Apple’ın uyarısına rağmen cihazlarını normal şekilde taşıyan kullanıcılar için bir sorun olmadığını belirtiyor. Kalp pili taşıyan kullanıcıların iPhone 12’lerini kalp seviyesine yakın olacak şekilde mont ve gömlek ceplerinde taşımaması gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın