Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple Yeni MacBook Pro Modeline SD Kart Yuvasını Geri Getiriyor

Apple 2021 yılında çıkacak MacBook Pro modelinde SD kart yuvasına yer verecek.
Apple Yeni MacBook Pro Modeline SD Kart Yuvasını Geri Getiriyor
Yorum

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Mac modelleri ile milyonlarca kişiye ulaşıyor ve kişisel bilgisayar pazarındaki payını her geçen gün artırmaya devam ediyor. MacBook modelleri ve macOS işletim sistemi ile kendi kullanıcılarına özel bir deneyim yaşatan şirket, bu cihazlara her yıl yenilerini ekliyor.

Bu yıl piyasaya çıkacak MacBook Pro modeline dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere şirket 2016 yılında MacBook modellerinden SD kart yuvasını çıkarma kararı almıştı. Bu karar kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanmış ancak Apple geri adım atmamıştı. Günümüzde yaygın olarak kullanılan PC’lerin büyük bölümünde SD kart yuvaları bulunuyor.

Bu sayede mobil cihazlar ile PC’ler arasında dosya aktarımı daha kolay bir hal alıyor. Mac kullanıcıları ise bunun için üçüncü taraf çevirici donanımlara başvuruyordu. Yeni bir rapora göre teknoloji devi SD kart yuvasını geri getirme kararı aldı. Bu yıl tanıtılacak MacBook Pro modellerinde SD kart seçeneğinin olması bekleniyor.

MacBook Pro’ya SD Kart Yuvası Geri Dönüyor

MacBook Pro’ya SD Kart Yuvası Geri Dönüyor

Yeni bir rapora göre, Apple nihayet MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarının 2021 modeline entegre bir SD kart yuvası getirebilir ve bu da popüler bağlantı noktası standardını şirketin bilgisayarlarına geri yükleyeceği anlamına geliyor. Apple, 2016 yeniden tasarımında bu özelliği kaldırdığından beri MacBook Pro serisi, dört evrensel USB-C bağlantı noktası lehine tüm bağlantı noktalarını dizüstü bilgisayarlardan çıkaran bir SD kart yuvası sunmadı.

Bu, fotoğraf ve videoları düzenlemek için bilgisayarlarına aktarmak için popüler bellek kartı formatına güvenen birçok profesyonel kullanıcıyı, aynı işlevselliği elde etmek için çok beğenilen dongle’lara yönelmeye zorladı. Rapor, Apple’ın yaklaşmakta olan 14 inç ve 16 inç tasarımlar için planladığı değişikliklerin bazılarını başlangıçta detaylandıran önceki bir raporunun ardından geldi .

Bu değişiklikler arasında, fiziksel işlev tuşları karşılığında Touch Bar arayüzünün kaldırılması; son iPad Pro, iPad Air ve iPhone 12 serileriyle uyumlu bir tasarım yer alıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni dizüstü bilgisayarların ek bağlantı noktaları sunacağını iddia ederek bu raporları doğruladı, ancak son rapor özellikle SD kart yuvasını ortaya çıkarmış oldu.

SD kart yuvasının geri dönüşü haberi, aslında yeni MacBook Pro’larla benzer MagSafe ve işlemci avantajları sunduğu söylenen , Apple’ın “üst düzey” bir MacBook Air modeli için planladığı yenileme hakkında fikir veriyor. Şirket geçtiğimiz aylarda tanıttığı MacBook Pro’da ARM tabanlı kendi M1 işlemcisini kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu