Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple’ın Bulut Hizmeti iCloud, Kullanıcılara Etkinleştirme ve Oturum Açma Sorunu Yaşatıyor

iCloud’da bir süredir cihaz etkinleştirmesi ve oturum açma işlemlerinde sorun yaşandığı belirtiliyor.
Apple’ın Bulut Hizmeti iCloud, Kullanıcılara Etkinleştirme ve Oturum Açma Sorunu Yaşatıyor
HABER GİRİŞ

Teknoloji devi Apple’ın iPhone ve Mac ürünleri ile çok büyük bir tüketici kitlesine ulaşıyor. Şirket sahip olduğu ürünlerin yazılım desteği başta olmak üzere pek çok servisini de geliştiriyor. Bu servislerden birisi ise bulut tabanlı platform iCloud olmakta. 2016 yılında geliştirilen platform insanların dosyalarını çevrimiçi servis üzerinde yedekleme imkanı sunuyor.

Son birkaç gündür Apple imzalı yeni bir cihaz alan kullanıcılar, iCloud servisine dair bazı sorunlar yaşıyor. Sistemde yaşanan bir hata nedeniyle cihaz etkinleştirmesi yapılamıyor. Aynı şekilde oturum açma esnasında da sorun yaşandığı belirtiliyor. Apple’dan henüz bu soruna dair bir açıklama yapılmadı.

iCloud Sistem Hatası ile Gündeme Geldi

iCloud Sistem Hatası ile Gündeme Geldi

Apple’ın iCloud sisteminde, yeni aygıt kurulumuna ve hesap etkinleştirme hatalarına neden olan bilinmeyen bir sorun olduğu tespit edildi. Büyük bölümü Phone, Apple Watch ve HomePod gibi ürünleri Noel hediyesi olarak alan bir dizi kullanıcı, Twitter’da cihaz aktivasyon sorunları yaşadıklarını bildirdi. Bazıları iCloud hesabı oluşturma ve yeni cihaz kurulumu için uzun bekleme süreleri olduğunu belirtirken, pek çok kişi ise sisteme erişemediğini ifade ediyor.

Sorun sonrası Apple destek sayfasından atılan bir tweet’te, “Şu anda iCloud’u kurma yeteneğinizi etkileyen yüksek bir kapasite yaşıyoruz, lütfen birkaç saat sonra tekrar deneyin” açıklamasında yer verildi. Daha önceden iCloud hesabı olan kişiler de yeni bir cihaz üzerinde hesap açmak istediği benzer sorun ile karşı karşıya kalıyor.

GCM Yatırım Banner

Kullanıcıların önünde şu an için tek seçenek Apple’ın yaşanan sorunu düzeltmesini beklemek oluyor. Yakın zaman içerisinde Apple Watch 6’nın yanı sıra, iPhone 12 veya belki bir iPad Air 4 alan kullanıcılar yoğun olarak bu sorundan etkilenen grupta bulunuyor. Teknoloji devinin sorunu ne zaman tam anlamıyla çözeceği bilinmiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.