Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Huawei Uygulama Mağazası AppGallery için Yeni Arayüz Geliştirdi

Huawei’nin uygulama desteği verdiği AppGallery mağazası yeni bir arayüze kavuşuyor.
Huawei Uygulama Mağazası AppGallery için Yeni Arayüz Geliştirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çinli teknoloji şirketi Huawei son yıllarda akıllı telefon pazarındaki yükselişi ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Diğer yandan firma ABD yaptırımları nedeniyle bir süredir zor günler geçiriyor. Alınan yaptırımlar nedeniyle şirket yeni nesil telefonlarında Google servislerine yer veremiyor. Play Store başta olmak üzere YouTube, Chrome, Haritalar, Gmail gibi popüler Google uygulamaları Huawei telefonlarında kullanılamıyor.

Bu durum Çinli şirketin kendi ekosistemini oluşturma çalışmalarına hız vermişti. Teknoloji devi geçtiğimiz dönemde kendi uygulama mağazası AppGallery’i kullanıma sunmuştu. Şirket bu mağazanın kullanıcı deneyimini artırmak için geliştirme sürecine devam ediyor. Yapılan son duyuru ile AppGallery için yeni bir arayüz geliştirildiği açıklanmış oldu.

Açıklamaya göre yeni, arayüz sayesinde geliştiriciler ile kullanıcılar arasında daha etkili bir iletişim kurulması amaçlanıyor. Mağaza içerisinde gelişmiş gezinme ve özelleştirilmiş içeriklerin daha hızlı bir şekilde keşfedileceği belirtiliyor.

AppGallery Yenileniyor

AppGallery Yenileniyor

Geçtiğimiz yıl itibariyle AppGallery’nin aylık aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmıştı. Şirket yeni arayüz tasarımı ile bu sayıyı daha da yukarıya çekmeyi amaçlıyor. Yeni arayüz ile Huawei, etkileşimli keşif konseptine odaklanarak uygulamaların çarpıcı görseller ve tamamlayıcı dijital içerik kullanılarak sergilenmesine ve bunların kullanıcılara daha etkin bir şekilde sunulmasını sağlıyor. Bu da geliştiricilerin mağazada daha fazla uygulama yayınlamasına ve verdikleri hizmeti iyileştirmelerine katkı veriyor.

GCM Yatırım Banner

Değişiklik ile ‘Öne Çıkanlar’ sekmesindeki uygulamalar kart şeklinde gösteriliyor. Bu sayede uygulamaların kullanıcılar tarafından bulunmasının daha kolay olacağı belirtiliyor. Uygulama ve oyunların yanı sıra uzman kılavuzları ve incelemeler gibi pek çok içeriğin de daha ulaşılabilir olması amaçlanıyor. Diğer sekmeler arasında Kampanyalar ve Hediyeler yer alıyor.

Gelişticiler ile Kullanıcılar Arasında Etkileşim Artacak

Gelişticiler ile Kullanıcılar Arasında Etkileşim Artacak

Kampanyalar sekmesi, ödül kazanmak için Şanslı Çekilişler ve Geri Ödeme teklifleri gibi kullanıcılarla daha fazla etkileşim oluşturan yerelleştirilmiş deneyim sunuyor. Hediyeler bölümü ise kullanıcıların uygulamalarını indirmeleri veya uygulamalarına kaydolmaları karşılığında, geliştiricilerinden ücretsiz teklifler almalarını sağlıyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Orta Doğu Avrupa ve Kuzey Ülkeleri Küresel Ortaklıklar ve Ekosistem Geliştirme Başkan Yardımcısı Wang Heng, “Platformumuzdaki premium uygulamalar da dahil olmak üzere uygulama sayısı gün geçtikçe artıyor ve müşterilerimizin bu zengin içerik kullanıma sunulduğunda tadını çıkartmalarını istiyoruz. Yeniden tasarlanan AppGallery, kullanıcıların küratörlüğünü yaptığımız içeriğe kolayca göz atmasına ve beklenmedik uygulamaları keşfetmesine olanak tanıyarak adını hak ediyor.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca editörler tarafından uygulama ve oyun incelemeleri için kullanıcılara ilham verecek özel içerikler yer alacak. Huawei’nin dijital uygulama mağazası AppGallery’de, oyunlar, sosyal, eğlence, eğitim, haber ve okuma, fotoğraf ve video, yiyecek ve içecek, ulaşım ve biletler, alışveriş ve araçlar olmak üzere 18 farklı kategori bulunuyor. Google alternatifi olan AppGallery’nin Google uygulamalarının eksikliğine rağmen işinin zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.