Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Music Uygulamasının Arayüzü için Ufak Ama Etkili Dokunuşlar Yapılıyor

Müzik uygulaması YouTube Music’in karanlık temasında değişiklik yapılıyor.
YouTube Music Uygulamasının Arayüzü için Ufak Ama Etkili Dokunuşlar Yapılıyor
HABER GİRİŞ

Son yıllarda dijital müzik uygulamaları insanlar tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Spotify, Apple Music ve son olarak YouTube Music yaygın olarak kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber bu uygulamalar milyonlarca kişiye ulaştı ve her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Google, YouTube Music servisini diğer uygulamalara göre daha geç tarihte kullancılara sundu. YouTube Premium abonesi olanlar bu hizmeti de beraberinde kullanabiliyor.

Şirket uygulamada yer alan eksiklikleri tamamlamak ile beraber arayüze yönelik dokunuşlarını sürdürüyor. YouTube Müzik’in genel düzeni, 2018’in yeniden başlatılmasından bu yana büyük ölçüde aynı kaldı. Ancak web sürümü ve Android’de küçük bir değişiklik, Google’ın arka plan temasını değiştirdiğini gösteriyor. Yapılacak değişiklik ile karanlık mod daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuşacak.

YouTube Music Değişiyor

YouTube Music Değişiyor

Google, YouTube Music’i kullanıma sunduğu ilk gunden bu yana karanlık tema ile geliştirdi. Diğer uygulamalarda olduğu gibi açık renk seçeneğine yer verilmiyor. Buna rağmen gece görünümünde gri olan bölümler dikkat çekiyordu. Mini oynatıcı ve uygulama çubuğunda yer alan açık gri renklerin tema ile uyumlu hale getirileceği ortaya çıktı. Android ve masaüstü uygulamasındaki durum çubuğunda yapılacak düzenlemenin, kullanıcıların beğenisini kazanması bekleniyor.

Bu arada Keşfet sekmesinin yanı sıra, ekranın üst kısmında sistem kullanıcı arayüzü ile harmanlanan arama ve albüm / çalma listesi sayfalarında da ufak dokunuşlar yer alıyor. Uzmanlar bu dokunuşların ufak ama etkili bir değişiklik olduğunun altını çiziyor. Reddit’te fark edildiği gibi , bu değişiklik sunucu tarafı güncellemesinden sonraki birkaç gün içinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Aralık ayında henüz yayında değilken, yenilenen görünüm web istemcisinde de yer alıyor. Bazıları bunun, müşterinin diğer birinci taraf uygulamalarına daha iyi uyum sağlamasına ve eşleştirmesine olanak tanıyan hafif bir temaya sahip olmasının önemli olduğunu düşünüyor. Bu değişiklik ile arayüzü tersine çevirmek mümkün olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.