Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google, Haritalar Uygulamasının Rota Ekran Arayüzünü Yenilemeye Hazırlanıyor

Google Haritalar’ın rota ekranı yeni bir görünüme kavuşacak.
Google, Haritalar Uygulamasının Rota Ekran Arayüzünü Yenilemeye Hazırlanıyor
Yorum

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google’ın son dönemde en çok kullanılan uygulamalarından birisi Haritalar olmakta. Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bölümü bir yerden bir yere gitmediklerinde ilk olarak Haritalar uygulamasına başvuruyor. Google bu uygulamanın sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların Sokak Görünümü bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları eklenebileceği ortaya çıkmıştı. Son olarak uygulamanın Android sürümü için yeni bir arayüzün test edildiği ortaya çıktı. Şirket yeni arayüzde daha anlaşılır bir görünüme yer vermeye hazırlanıyor. Bu görünüm ile farklı ulaşım seçenekleri ile rota çizmek daha kolay hale gelecek.

Haritalar için Yeni Arayüz Geliyor

Haritalar için Yeni Arayüz Geliyor

Google Haritalar’ın kullanım oranı son dönemde COVID-19’un etkisi nedeniyle azalmış durumda. İnsanların büyük bölümü evlerine kapandı ve bu da uygulamaya olan ilginin azalmasına neden oldu. Ancak ilerleyen dönemde Haritalar uygulaması daha temiz ve anlaşılır bir görünüme sahip olacak.

Şu anda test aşamasında görünen yeni düzen, rota seçeneği ekranını anlaşılması biraz daha kolay olacak şekilde ayarlıyor. Üstteki büyük beyaz çubuk yerine, yeni Google Haritalar rota seçeneği ekranında artık yalnızca başlangıç​ ve varış noktasını içeren bir üst alana yer verilecek. Farklı seyahat modları artık buradaki çubukta yer almayacak.

Ulaşım modları artık ekranın alt bölümünde olacak ve her biri için seyahat bilgileriyle birlikte kaydırılabilir bir listede gösterilecek. Ayrıca, otoyollardan, ücretli geçişlerden ve daha fazlasından kaçınmak için muhtemelen yönleri ayarlayabileceğiniz bir seçenekler düğmesine yer verilecek. İnsanların daha az araç kullandığı düşünüldüğünde, diğer ulaşım yöntemleri Google Haritalar’da daha belirgin hale getirmenin daha iyi olacağını düşünülüyor.

Daha önce, farklı ulaşım türleri için seyahat sürelerini ve diğer bilgileri görmek oldukça kolaydı, ancak nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, bu bilgileri gözden kaçırmak kolay oluyordu. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test edilen yeni arayüzün önümüzdeki dönemde uygulama genelinde kullanılır hale gelmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu