Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Başına 3,60 TL Temettü için Tarih Artık Belli! 2 Gün Sonra!

Hedef fiyatı 111,50 TL'ye yükselen Logo Yazılım, KAP'a yaptığı bildirimde kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Hisse Başına 3,60 TL Temettü için Tarih Artık Belli! 2 Gün Sonra!
HABER GİRİŞ

Ülkenin en büyük yazılım kuruluşları arasında yer alan Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, olağan genel kurulun, kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihine dair açıklamasına yer verdi.

Borsa istanbul’da LOGO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcına temettü dağıtım tarihinin 12 Haziran 2024 olarak kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 4 TL, net 3.60 TL tutarındaki kar payı ödemelerinin 12 Haziran’da yapılacağı ifade edildi.

LOGO Temettü Tarihi Netleşti
Kaynak: KAP

Aracı kurum Alnus Yatırım, kısa süre önce şirketin finansallarını mercek altına alırken, çeşitli analizlerin yanı sıra LOGO hisseleri için hedef fiyat ve tavsiyesini de paylaşmıştı.

Kurum, şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatı 102 TL’den 111,50 TL’ye revize ettiklerini, “nötr” olan tavsiyenin “tut”a çevrildiğini bildirimişti.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım ise Nisan ayının sonlarında yayımladığı raporunda, LOGO için hedef fiyatını 102,70 TL ve tavsiyesini “tut” olarak açıklamıştı.

LOGO Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,39 değer kaybederek 9.997,91 puandan tamamlarken, LOGO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 118 TL olan LOGO hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,5‘lik yükselişle 88,95 TL seviyesine çıkış gösterdi.

LOGO Hisseleri Bugün Hafif Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Logo Yazılım hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 0,2 ve yüzde 45,3 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın