Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yazılım Hissesinin Fiyatı 90 TL’den 111,5 TL’ye Yükselebilir!

Aracı kurum Alnus Yatırım, finansal değerlendirme raporunda Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi analiz etti. Hedef fiyatını ve tavsiyesini paylaştı. Detaylar;
Yazılım Hissesinin Fiyatı 90 TL’den 111,5 TL’ye Yükselebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük yazılım kuruluşlarından biri olan Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., kısa süre önce 2024/03 dönemi finansal tablosunu açıkladı. Aracı kurum Alnus Yatırım, şirketin finansallarını mercek altına alırken, çeşitli analizlerin yanı sıra LOGO hisseleri için hedef fiyat ve tavsiyesini de paylaştı.

Raporda, şirketin hasılatının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,76 oranında artış gösterdiği, şirketin brüt kâr rakamında 126,1 milyon TL artış ortaya çıktığı ifade edildi.

Esas faaliyet kârının 7,9 milyon TL civarında azaldığı, amortisman ve itfa giderlerindeki artış sonrasında FAVÖK rakamının ise 8,6 milyon TL civarında sınırlı artış gösterdiği belirtildi.

Cari dönemde 50,5 milyon TL tutarında ortaya çıkan vergi giderleri sonrasında 35,5 milyon TL dönem net zararı açıklandığı, 2024 yılının ilk çeyreğindeki vergi giderlerinin daha düşük olmasıyla dönem net zararının yüzdesel olarak 59,28 oranında azalma gösterdiği bildirildi.

Şirketin 2024/1.çeyrek hasılatının, geçen yılın ilk çeyreğine göre 160,1 milyon TL civarında artmasında; satış, hizmet ve SaaS hizmet gelirlerinin tamamındaki artışların etkisi olduğuna değinildi. Logo Türkiye tarafında; makro zorluklara rağmen güçlü tekrarlayan gelir katkısıyla sağlıklı gelir büyümesi sağlanırken, Türkiye’de makro dinamikler iyileştikçe faturalanan gelirlerin büyümesinin beklendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

2024 yılında, Logo Türkiye için; yüzde 30 oranında faturalanan gelir büyümesi, yüzde 34 oranında UFRS gelir büyümesi, yüzde 15 oranında FAVÖK büyümesi ve yüzde 25 oranında FAVÖK marjı öngörüldüğü bilgisi verildi.

Alnus Yatırım, açıklanan finansallar ve beklentiler doğrultusunda, değerleme modelinde oluşturduğu geleceğe dönük projeksiyonlar kapsamında; şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatı 102 TL’den 111,50 TL’ye revize ettiklerini duyurdu.

Raporun devamında “Nötr olan tavsiyemizi de “Tut”a çeviriyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu ay yaptığı KAP bildiriminde yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi vermişti. Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 4 TL, net 3.60 TL tutarında temettü dağıtılmasına karar verdiği, kar payı dağıtımına en geç 28 Haziran 2024 tarihinde başlanmasının planlandığı ifade edilmişti.

LOGO Hisselerinde Güncel Durum

Günün ilk yarısında düşüş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 61,65 puan azalışla 10.730,89 puana geriledi. Yazım itibarıyla ise 10.699,87 puanda deyrediyor.

Yıllık zirvesi 118 TL olan LOGO hisselerin değeri, yazım itibarıyla günlük bazda yüzde 1,6‘lık yükselişle 92,2 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

LOGO Yazılım Hisseleri Bugün Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Logo Yazılım hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,1 ve yüzde 74,7 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.