Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yazılım Şirketinden Haziran’da Pay Başına 3,60 TL Temettü Geliyor!

Hedef fiyatı 102,7 TL olan Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Yazılım Şirketinden Haziran’da Pay Başına 3,60 TL Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük yazılım kuruluşlarından biri olan Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da LOGO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 4 TL, net 3.60 TL tutarında temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtımına en geç 28 Haziran 2024 tarihinde başlanmasının planlandığı bilgisi verildi.

LOGO 2024 Yılı Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “Hesaplanan net dağıtılabilir karın; brüt 400 milyon TL’lik (nominal değeri 1,00 TL’lik pay başına brüt 4 TL, çıkarılmış sermaye üzerinden brüt yüzde 400) kısmının nakit kar payı olarak ortaklara dağıtılması, kalan karın olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması, pay sahiplerine dağıtılacak nakit kar payı dağıtımına en geç 28 Haziran 2024 tarihinde başlanması hususunun genel kurula teklif edilmesine karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım, geçen ayın sonlarında yayımladığı raporunda, LOGO için hedef fiyatını 102,70 TL ve tavsiyesini “tut” olarak açıklamıştı.

LOGO Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,49 değer kaybederek 10.218,58 puandan tamamlarken, LOGO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 118 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 4,8‘lik yükselişle 93 TL seviyesine çıkış gösterdi.

LOGO Fiyatı Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Logo Yazılım hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 10,8 ve yüzde 67,3 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın