Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji Link Bilgisayar ile Birleşmeyi Açıkladı Hisseler Çakıldı

Mia Teknoloji A.Ş. ile Link Bilgisayar, birleşme görüşmelerini duyurdu. Duyuru sonrası iki ismin hisseleri düşüşte kayda geçti.
Mia Teknoloji Link Bilgisayar ile Birleşmeyi Açıkladı Hisseler Çakıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mia Teknoloji A.Ş. ile Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, Link Bilgisayar ve Vitalis’in birleşme görüşmelerine başlaması hakkında açıklamalarını paylaştı.

Şirketlerin açıklamasında, geçen hafta Perşembe günü Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin yüzde 28,58’lik payının MİA Teknoloji tarafından satın alındığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda 6 Haziran 2024 tarihinde hisse alım satım sözleşmesi imzalandığı ve son gelişmelerde Vitalis yönetim kurulunca alınan kararla Link Bilgisayar ile Vitalis’in birleşeceği kaydedildi.

Açıklamada, “Link Bilgisayar’ın Vitalis’i devralması yoluyla, birleşmesine ilişkin bağlayıcı olmayan görüşmeler başlatılmıştır” denildi.

MİA Teknoloji’nin yaklaşık yüzde 30 payına sahip olduğu Vitalis’in, Link Bilgisayar tarafından devralınacağı haberinin geldiği günde MIATK kodlu hisseler ekside kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

2 günlük tavan hareketi sonrası dün eksiye düşen MIATK, yazım anında yüzde 3 gerilemeyle 55 lira seviyesinden kayda geçti.

Link Bilgisayar’ın LINK kodlu hisselerinde ise düşüş daha derin oldu. Yıllık primi yüzde 900’ün altına çekilen LINK, yazım anında yüzde 6 ekside 445 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.