Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Anthony Scaramucci’den İran’a Öneri: “Ben Olsam Trump’a Dikkat Ederdim Çünkü O Politikacı Değil”

Anthony Scaramucci, İran’ın ABD ile gerginliği azaltmasının çok akıllıca olacağını söyleyerek Trump'ı "çok korkusuz" ifadeleriyle niteledi.
Anthony Scaramucci’den İran’a Öneri: “Ben Olsam Trump’a Dikkat Ederdim Çünkü O Politikacı Değil”
Yorum

2017 yılında 10 günlüğüne Beyaz Saray İletişim Direktörü olarak görev yapan ve meslektaşları hakkında tartışmalı yorumlarının ardından kovulan Anthony Scaramucci, İran’ın ABD ile gerginliği azaltmasının çok akıllıca olacağını söyledi.

Sonuçta Donald Trump, geçen hafta insansız bir Amerikan hava aracının düşürülmesinin ardından Pazartesi günü İran’a yeni yaptırımlar getirdiğini duyurmuş, ayrıca Amerikalılara yönelik İran saldırısının büyük ve ezici güç ve yok etme ile karşılanacağını dile getirmişti.

İran ise yaptırımlara, onları çirkin ve aptalca ifadeleriyle tanımlayarak cevap vermiş, ayrıca Beyaz Saray’ın bir akıl hastalığından muzdarip olduğunu belirtmişti.

Anthony Scaramucci'den İran’a Öneri: ABD Gerilimi Azaltması Akıllıca Olur The Mooch olarak da tanınan Anthony Scaramucci, gelişmeler üzerine verdiği bir demeçte; “İran’daki insanlara söyleyeceğin tek şey, ben olsam Başkan Trump’a çok dikkat ederdim çünkü o
politikacı bir adam değil” diyerek şöyle devam etti: “O tüm hayatını korkusuzca yaşadı ve bu nedenle ona karşı temkinli olurdum. Son iki yılda Amerika Birleşik Devletleri ordusuna 1,4 trilyon dolar yatırım yaptı ve dediği şeyi kastediyor.”

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI), Amerika’nın askeri harcamasının 2017 ve 2018’de 1,2555 trilyon dolara ulaştığını tahmin etmişti.

ABD Savunma Harcama Dünyanın En Büyüğü Savunma konusunda 2018’de toplam küresel askeri harcamaların %36’sını oluşturan ABD, dünyanın en büyük harcamasını yapan ülkeydi. Scaramucci de ABD’nin askeri gücüne atıfta bulunarak; “İran’ın gerilimi hafifletmesi kendi adına akıllıca olacaktır. Trump’ın söylediği diğer şey de onun İranlılarla barış yapmak istediği” dedi ve Trump’ın çok korkusuz bir adam olduğunu aktardı.

Scaramucci; “ben olsam Başkan Trump’a çok dikkat ederdim çünkü o politikacı bir adam değil” ifadeleriyle de akıllara İran’ın diplomasi sona erdi açıklamalarını getirdi. Nitekim İran dün Trump yönetiminin İslam Cumhuriyeti’nin dini liderini ve diğer üst düzey yetkililerini hedef alan yeni ABD yaptırımları için sert yorumlarda bulunmuştu. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Abbas El Müsavi; “İran’ın liderliğine ve diplomasisinin şefine verimsiz yaptırımlar, diplomasi yolunun sinirli ABD yönetimi ile sürekli kapatılması anlamına geliyor” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu