Yatırım yapmaya başla!

1 Milyon Dolarlık McLaren Senna’ya 10.000 Dolarlık Alternatif!

McLaren'in özel serisi Senna'ya aynı kendi gibi ayrıcalıklı oyuncak versiyonu yapıldı. İşte çok pahalı fiyatlara satılacak McLaren oyuncağı!
1 Milyon Dolarlık McLaren Senna’ya 10.000 Dolarlık Alternatif!

McLaren tarihinin en iyi aracı Senna için özel bir oyuncak! F1 şampiyonu Ayrton Senna adına 500 adet olarak üretimine karar verilen hiper aracın daha ulaşılabilir bir versiyonu yapılmış. Gerçek araba tutkunlarının oyuncaklara ne kadar meraklı olduklarını biliriz. Vitrinlerinde her boyda otomobile yer verirler. Merak ve imkanlar dahilinde bu ilgi büyüyerek koleksiyona dönüşür.

Şu anda sizlere bahsettiğimiz Senna’nın oyuncak olduğu zor anlaşılabiliyor olabilir. Senna’nın tüm birimleri sahiplerine teslim edildi. İllada sahip olmak istiyorum diyenlere Amalgam Collection 1:8 ölçekli, gerçeği ile birebir olan Senna üretiyor. Yazımızın son kısımlarında vereceğimiz fiyatı ile b sınıfı bir otomobil alınabilir…

Amalgam, Senna’nın gerçek CAD verilerini kullanmış.

McLaren Senna Oyuncak

Oyuncak Senna bildiklerimizin dışında üretilmiş. Burada bile özel üretim ibaresi bulunuyor. Şirket, hiper aracın 1:8 boyutlarını gerçeğine en yakın yapabilmek adına McLaren’den “bilgisayar destekli dizayn verileri” almış.

Mini Senna’nın ortaya çıkartılması için çok zaman harcanmış.

McLaren Senna Oyuncak Profil

Küçük ölçekli Senna’yı el ile şekillendirmek için 300 saat harcandığı söylendi. Yapılan işçiliğe bakarsakta inanmamak için bir neden yok bence!

Dış karoserdeki her bir girinti, çıkıntı ve parçalar gerçeğine uygun.

McLaren Senna Oyuncak Farlar

Çizgi filmlerde izlediğimiz büyü sahneleri gözümüzün önüne geliyor. Tek dokunuşla her şeyin küçüldüğü! Oyuncak McLaren Senna’nın renk tonları, karbon paçaları, hava kanalları ve parça yerleşimleri aynı.

Pirelli lastiklerin de gerçek maddesinden yapıldığını söylesek!

McLaren Senna Oyuncak Jant

Büyük ölçekli bir Senna mı yoksa oyuncak mı olduğunu kesinlikle anlamayamazsınız. Mavi fren kaliperleri, cam kapı, arka hava kanalı ve alt karbon fiber malzemeler şaşılacak cinsten olmuş.

Detayları bu kadar profesyonelce görebilmek akıl dışı gibi geliyor.

McLaren Senna Oyuncak Arka Kanat

Gövdesinden yükseltilen rüzgar kanadı, üst egzoz çıkış noktası, yine karbon difüzör ve fren lambalarına kadar kopya derecesi harika.

Diyelim ki aynı resimlerde gördüğünüz gibi bir tane sipariş ettiniz. Size çıkacak fatura 8.184 dolar. Bitmedi! İç aksamların da aynı dış yapısındaki gibi olmasını isterseniz ekstra 2.404 dolar vermek zorundasınız. Toplamda kokpitle birlikte oyuncak Senna 10.558 dolar!

Kabaca bir hesap yapıldığında bu paraya Çinli Baojun’un E100 modelinden 2 adet alabiliyorsunuz. Yani zenginlerin özel oyuncak koleksiyonlarına girecek Amalgam’ın Senna’sı parasal anlamda çoğu kişinin mantığına ters gelebilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum