Yatırım yapmaya başla!

Alpine A110’e İlk Tuning Yorumu Alman Waldow’dan Geldi!

Alpine'nin A110 ile başlayan yeni serüvenine ilk modifiye çalışmasıyla ortak olan Waldow, güzel bir çalışma örneği gösteriyor!
Alpine A110’e İlk Tuning Yorumu Alman Waldow’dan Geldi!

Fransız otomobil üreticisi Alpine, Jean Redele‘nin kurduğunu bir şirkettir. Zamanın en güzel spor araçlarını üretmiş ve ülkesinden belirli bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. İşleri iyi gitmeyen Alpine için Renault atağa kalkarak, 1973 yılında kendi bünyesine geçirmiş. Uzunca bir süre burada da faaliyete geçirilmeyen şirket, geçtiğimiz sene “efsane geri dönüyor” dendi ve üretimine başlandı.

A110 modelinin ilk modifiyesi Waldow Performance‘den geldi. Şirketin satışa çıkarmasından sonra patlama yaşan A110 modeli, orta şiddetli bir değişim programına alınmış.

Görsellere göre Waldow garajına giren A110’un gövde rengi ilk siyahmış!

Waldow Alpine A110 İlk ModifiyeA110’nun göz alıcı, Luminous Green (aydınlık yeşil) renkte düşünülmesi, şirketin canlı tonları sevdiğini gösteriyor. Özel parça eklemelerinde Alman firma karbon parçalara başvurmuş.

Tamponda kullanılan lip, füme renk karbondan yapılmış. Onun dışında Alpine şekillerinden farklı bir şey göremedik. Porsche’yi andıran farlara karşı, ralli aracı duruşunu veren sis farları da modelin kimliğini yansıtıyor.

Waldow, karbonla beraber parçalarda koyu tonları tercih etmiş.

Waldow Alpine A110 İlk Modifiye KarbonOrijinal şık çiftli 5 kollu jantlar siyaha boyanmış. Dikiz aynası da budan nasibini almış. KW spor yaylar ve birkaç da farklı parçalarda değişime gidilmiş. Çok hız yapmanıza karşı güvende olun diye de kokpit demir barlarla çevrilmiş. Genel olarak havalı ve şık olan Alpine A110’de asıl olaylar arka kısımda kopartılmış.

Tamponda orta konumlu duran geniş egzoz, yeni krom ve performans tipiyle değiştirilmiş. Bagaj üzerine aracın tüm görüşünüş tipini değiştiren bir karbon kanat takılmış. Zaten bundan sonra da başka bir şey yapmasına gerek yok! Dış yapıyı bitiren Waldow, motorun güçlenmesi için gerekli dalış operasyonunu başlatmış.

Alpine A110’un standart 2.0L’sinden daha fazla güç alınmış.

Fransız şirket aracı için turbo besleme bir motordan 300 ps güç verebilmiş. 250 km/h ile sınırlandırılan A110, Waldow yazılım ve geliştirmesinden sonra 348 ps‘e çıkartılmış.

Artış rakamı, ufak bir yazılım ve performans egzozu gibi parçalardan alınmış. Kalkış performansına etki etmeyecek A110 yine 4.5 saniyede 100 km hıza kalkış yapıyor.

Alman modifiye firması kıvamında ve yerinde müdahaleler yapmış.

Ne A110’un standart güzelliği bozulmuş ne de motorunda abartı artırımlar yapılmış! Porsche Cayman tarzı duruşu ile ucuz spor araba dünyasında aşırı ilgiye maruz kalan Alpine A110, bu haliyle de beğenimizi kazandı. Waldow’un dünyada ilk olan A110 geliştirmesini siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum