Yatırım yapmaya başla!

Alman Hava Taksisi Lilium Jet Testinden Başarılı Sonuçlar Alındı!Lilium tip elektrikli hava taksisi prototipi Almanya’daki testini başarıyla geçti. Uçak ve türevleri haricinde artık hayatımıza giren hava araçlarında da elektrik dönemi yaşanıyor. İlk Liberty aracını göklere çıkabilen otomobil olarak görmüştük. Onun haricinde daha birçok kompakt hava araçlarını izlemiştik. Karada gidebilen otomobillerin hesaplamaları, tepkileri bir şekilde ön görülebilir ancak iş gök yüzüne geldiğinde belki de kara taşıtlarının üzerine ekstra olarak milyonlarca hesaplama yapılması gerekebilir.

Bavyera köyü olan Oberpfaffenhofen‘deki ilk uçuşu sırasında uçan taşıt zeminin üzerinde başarıyla durmayı başardı. Elektrikli hava taşıtı, 1.5 ton ağırlığında ve havada durma eğilimini başarıyla gerçekleştirdi. Dubai uçak taksi uygulamasını başlatmıştı. Hatta onları polislerin kullanması için tahsis edeceğinden de söz edilmişti.

Planlara göz gezdirdiğimizde 2025 yılına kadar Almanya’nın iki şehrinde bu uçan otomobiller ticari hizmette bulunacak. Sessiz ve çok amaçlı olacak araçlar, kanatlarındaki 36 elektrikli motorla kalkış hareketini sağlayacak. Şirket kurucusu Daniel Wiegand, “Hava aracımız çok sessiz olacaklar ve bir saat boyunca saatte 186 km hızla uçabilecek. Lilium uçağı bir helikopterden daha ucuz olma eğilimindedir, çünkü içinde neredeyse hiç mekanik yoktur ve enerjinin sadece onda birini tüketir.” dedi. Wiegand ayrıca kendi rezervasyon platformunu kullanarak firmasının tüm uçan taksileri kendi işletmesini istiyor

Muhtemelen 2025 yılından sonra daha çok yaygınlaştığı evrede, elektrikli taksilerin inip kalkma yerleri de çoğaltılacak. 2030 yıllarında herkes aynı taksi ücretlerine bu hava taşıtına binebilecek. Onlarca elektrik motorunu barındıran uçağın zengin kişi ve özel şirket yöneticilerinin daha çok tercih edeceğini düşünüyoruz. Zira işlerini en konforlu ve hızlı şekilde halledebilecekler.

Günümüzün son teknoloji uçan nesnesi uzaktan kontrol edilebiliyor. Ancak Lilium Jet, faaliyete geçirildiği zaman içerisinde kendisini yönetecek bir pilot olacak. Zaten teknolojinin gidişatına göre bu uçan taksiler otonom sürüş pozisyonlarını alacaktır. Havada özerk kullanım nasıl olur bilemeyiz ancak süre olarak daha 15 yıl sonrasına randevu verebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum