Yatırım yapmaya başla!

Ferrari 488 GTB Üzeri Değerlere Getirilen “Alfa Remo Giulia Quadrifoglio”nun Güç Hareketleri!

Alfa Romeo'nun pist kralı sedanı, McChip-DKR'nın ECU müdahaleleriyle daha üst sınır süper spor arabalarla yarışacak kıvama getirilmiş.
Ferrari 488 GTB Üzeri Değerlere Getirilen “Alfa Remo Giulia Quadrifoglio”nun Güç Hareketleri!

Alfa Rome’nun spor sedanı Giulia’nın güç varyantı Quadrifoglia’dan fazladan güçler çıkartılmış. Dışarından herhangi bir hıza karşı belirti göstermeyen ancak birçok pist aracını zorlayacak kapasitede olan Giulia, Alfa’nın özel modifiyeleri dışında McChip-DKR‘nın üç farklı güç yükseltmesini almış.

Standartında 2.9L V6 ile akıl karıştırıcı süratlere ulaşan Giulia, Ferrari 488 GTB’den daha fazla tehlikeli bir hale sokulmuş. Kupa gelişimlerine gerek duymayan İtalyan beygiri, gerekli motor yazılımları ve yükseltilen bileşenlerle, 600 beygir sınırının üzerine çıkılmış. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan Quadrifoglio +’ın değerlerini sunmaya geçelim.

Başına neden Plus ibaresini koyduğumuzu şimdi anlamanız mümkün.

Giulia Quadrifoglio, 2.9L V6 ile hareket ettiriliyor. Özel ve teknolojik motorun fabrika çıkış beygiri 510 ve torku 600 nm. Farklı hesaplamalara göre 3.7-3.9 saniye kalkış değerine sahip yakışıklı İtalyan, tereddütsüz 307 km/h son sürate kadar gelebiliyor.

McChip-DKR neler yaptı? İlk etapda turboşarj ünitesinin ayarlamalarını yeninden yapılıp, ECU yazılımla son haline getirilmiş. İkinci aşamada Giulia’nın oluşturduğu gücü karşılayabilecek bazı parçaları değiştirilmiş. Kısaca forged yükseltmeleri gerçekleştirilmiş.

İşin sonunda Dyno’ya çıkartılan Giulia, değer ekranlarında 680 beygiri göstermiş.

2.9L V6 çift turbodan çıkan en yüksek beygir gücü çalışması olabilir. +170 ps ve 250 nm tork değeri elbetteki hız değerlerine yansıyacaktır. Viteste üretilen 850 nm tork sonrasında Ferrari 488 GTB ile karşılaştırdığımızda; 3.9L V8’ye sahip GTB’nin ürettiği güç 670 ps. Tork ise 760.

Giulia’nın Stage 3 McChip-DKR çalışmasının sonuçlarına göre sedan 10 ps ve 90 nm tork kadar süper spor arabaya fark atmış. Firmanın Giulia’yı bu haliyle isteyenler için belirlediği fiyat, 17.491 dolar. 307 km/h olan hız sınırının da kaldırılacağı söylense de ne kadarlık bir artış olacak bilemiyoruz. Tahminimiz 6 km, en fazla 10 km kadar fazladan top speede eklenmesi.

Stage 2 yazılım istenildiği takdirde, araç 610 ps olacak ve torku 800 nm‘de sınırlandırılacak. Burada kesilecek fatura 8.111 dolar. Stage 1’de ne gibi artışlar olacak diye baktığımızda ise; +70 ps standart gücüne eklenerek Giulia, 580 beygir-750 nm torka çıkartılacak. Stage 1’in fiyatı ise 2.243 dolar. Dört kapılının 680 ps’e kadar çıkan gücüyle bir kez daha rakipsiz olduğunu anladık.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum