Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Alfa Romeo’dan Tek Seferlik Altın Kaplamalı “Gold-Giulia”

Alfa Romeo özel bir etkinlik kapsamında hızlı sedanların korkulu rüyası Giulia'yı tamamen altından düşündü!

Altınla bir otomobille en değerli gösterme modasına Alfa Romeo da dahil oldu. Giulia, tek seferlik altın kaplamayla sahne aldı. Minimalist çizgilerde ilerlenerek, ortaya kendine aşık olunacak otomobil çıkarmak herkesin harcı değildir. İtalyan bunu başararak Mercedes, BMW ve Audi’nin süper güçlü dört kapılarının karşısına Giulia’yı dikti.

Mille Miglia‘da tanıtılan bu çok özel sedan, markasının dünyadaki tek altın Giulia’sı olacak. Kullanılan boya malzemesinde, parıltısı fazla olan bir alaşıma yer verilmiş.

Ocher adı verilen malzeme sayesinde Alfo Romeo, en ihtişamlı şekline kavuşturulmuş.

Alfa’nın geçmişte kullandığı ikonik turuncu/sarı rengin bir karışımı olarak da Giulia’yı detaylandırmak istemiş olabilir. Sarı model, Zengin dünyasının ve özellikle Dubai gibi ülke milyonerlerin aklını çelecek renkte olmuş. Hatta çok merak ettiyseniz önceden sizler için hazırlandığımız Londra sokaklarında dolaşan altın kaplama araçlara buradan bakabilirsiniz.

Giula, beklenmedik tepkilerin dört kapılısı ve son noktada sizleri Alman markalara muhtaç bırakmayacak kapasitede olduğu söylenebilir.

8C Competizione çıkana kadar Alfa Romeo’nun hız konusundaki elemanı olacak Giulia, üretim gövdesi altında bol G kuvvetli dakikaları vermeye and içmişcesine kendinden zevk aldırmaya bakıyor. Quadrifoglio takısı sonrasında 2.9L V6, adeta bir rokete dönüşerek, 510 beygir ve 600 nm tork değerleriyle 3.9 saniyede sürücüsünü 100 km’ye fırlatıyor.

Hitap şeklini iyi ayarlayan İtalyan, 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzımanla sürüş şansı veriyor. Mercedes C63 S’in teknik verilerini ayrı bir sayfada açıp baktığımızda; 510 ps güçten tutunda 3.9 saniye kalkış süresine kadar ne kadar benzer gidildiğini görürsünüz.

Her iki taraf da çift turbo ile motora destek olurken, Mercedes +2 silindirle fazlalığa sahip. Bu silindir farkını ortadan kaldıran en büyük unsurlardan birisi de Giuli’nın 1.580 kg’sine karşı yarışa Mercedes’in 1.750 kg ile girmesi.

Son olarak altın kaplamalı Giulia için konuşacak olursak; çalışma tabi ki dikkat çekmek için yapılmış ve sonrasında müzesine park edecek pahalı bir seçenek olarak gösteri alanına getirilmiş…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle