Paylaşım
in G+

Alfa Romeo’nun Fütüristik SUV Yorumu Müthiş Gözüküyor!


 

Alfa Romeo'dan gelen dijital araç konsepti ile geleceğin marka içerisinde nasıl şekilleneceği anlatılıyor!

Alfa’dan klasik bir yapının izlerinden gidilerek, geleceği yansıtan bir 4×4 tasarımı geldi. İtalyan temsilcisi, tarihine yakışır şekilde üstün araçlar yapmaya tüm gücüyle devam ediyor. Sınıflardaki rekabetçi ve hırçın davranışları onu, Stelvio gibi SUV modelini pist birinciliklerine taşıdı. Farkettiğimiz bir şeyde yeni yüz, yeni tasarım adı altında tasarlanan araçların hem retro stillerde hem de bir öfke havasında.

Alfa Romeo’nun eski klasik havasının çağa uydurulmuş şeklini görmekteyiz. Freccia Concept‘e klasik Alfa çizgilerinin modernleştirme operasyonu da demek mümkün. İtalyan şirket tarafından gönderilen bu çizimler bizlere neler anlatmak istiyormuş beraberce bakalım!

Freccia’nın duruş biçiminden onun Alfa ruhu beslediğini söylemek mümkün.

Yapılma amacı ve düşüncesi nedir diye baktığımızda; İtalyan temsilcinin gelecekte 4×4 elektrikli araçlarında hangi dizaynı kullanacağını söylüyor. Çizgi halideki Led aydınlatma düzeneği, fütüristikliğin başlangıcı sayılabilir.

Freccia Concept’te geleneksel parçaların dışında bir ilerleme görüyoruz.

Gümüş bir ok gibi duran araç karoseri, kompakt elektrikli otonom bir aracın ilk başlangıcı gibi duruyor. İki kişilik bir kabin genişliğinde duran iç mekanda, dijital havanın çok olacağı izlenimi var.

Alfa Romeo Freccia Concept’in keskin hatları kesintisiz şekilde arkaya kadar uzatılıyor.

Kavramın yan kısımlarında üç adet kalın, kıvrımlı ve keskin yarıklar, penceresiz tasarımın kokpit hava kanalları mı bilemiyoruz. Aynalı duran arka kısım, rezistans tarzı Led stoplarla çevrilmiş. Araziye yatkın bir tipte duran Freccia Concept’in en yakın çıkışını 2030 yılında beklemeliyiz.

Alfa Romeo, geleceğe dair genetik yapısının hangi yönde değişiceğini, teknolojik unsurlarını nelerin içerisinde sunacağını ve en önemlisi bazı geleneksel parçaların halen daha yok olmadığını bizlere aktarmış oldu. İtalyan Alfa Romeo’nun dijital araç çizimlerine karşı siz ne düşünüyorsunuz?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı