Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Bir Adet Olan “2004 Ford GT Prototip CP4” Açık Artırmada!

Ford'un 2004 yılında yeniden dünyaya lastik basan spor otomobili GT'lerin en özel ve bulunması zor örneği satışa çıkartıldı. İşte detaylar...
Dünyada Bir Adet Olan “2004 Ford GT Prototip CP4” Açık Artırmada!

Ford’ta GT kavramı özel bir alanı temsil ediyor. Spor araba sınıfında bir idol olan spor araç ilk hayatına GT 40 olarak 1964 yılında başlamıştır. 5 senelik bir üretim planlamasıyla toplamda 105 adet üretimi yapılmış. O yıllarda da V8’lerin güzel sesleri yankılanıyordu. Uzun süre bekleyişin ardından toprağın altında çıkartılan efsane, GT ismiyle 2004 yılında ilk jenerasyon olarak başlatıldı.

Çıkış anından itibaren GT’nin gördüğü ilgi, tarif edilemez. Normal bantlardan indirilen Ford GT’ler elbette önemli alcak bu 1. neslin denemesinin yapıldığı, testlerinin sürdürüldüğü ilk GT onay prototipi. Yani resmi üretim öncesinde yollara çıkan ilk Ford efsane spor arabası oluyor. Çok değerli olacağı kesin çünkü bunun gibi yalnızca 4 prototip sağlam şekilde duruyor.

Bu Ford GT prototipi, yol lisansına sahip.

Normalde deneme sürümlerinin belirli bir hız sınırlamaları vardır. O yüzden belirlenen süratlerde hareket etmek zorundadılar. Ancak bu GT prototipin yolda sürmek için lisans almış tek araç olduğu iddia ediliyor.

Siyah GT’nin hangi amaç için üretildiğine şaşıracaksınız.

Deneme sürüm araçalarının önceden üretilmesi sağlamlık, yol tutuş, motor vb. birçok adım için kullanılır. Açık artırmaya çıkacak bu panter sürüş, idare, direksiyon ve iklim kontrolü testleri için kullanılmış.

Ford GT’de normal yol sürümlerinden farklı, kokpitinde ekstra donanımlar bulunuyor.

İlk jenerasyon GT’lerde olup olmadığından emin olmamakla birlikte CP4’te teyp ve bir subwoofer olduğu söylendi. Koltukların spor oluşundan ziyade taban kısımlarının delikli hali de kokpitin diğerlerinden ayıran en iyi tarafı.

Süperşarjlı motor elbette çok güçlü!

Arkaya yerleştirilen devasa ünite 5.4L 32V DOCH V8. CP4’ü yine diğer 4.038’inden ayıran ünite etrafını kaplayan bir karbon fiber kapağın olması. Saatte 321 km/h son sürate çıkabilen Ford GT’nin prototipinin 750 bin dolar civarlarında satılması bekleniyor.

Normalde hemen bu fiyata şu kadar Ferrari, bu kadar Aston Martin diye bir liste oluştururuz. Dediklerimize herkes sahip olabilir ancak böyle bir Ford GT’ye dünyada yalnızca bir kişi sahip olabilecek. Bakalım siyah GT’nin satışı beklenen kadar olacak mı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum