Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs Başkanı: ABD Ekonomisi 2019’un Ardından Tekrar Hızlanabilir

Goldman Sachs Başkanı, ABD ekonomisinin 2019'un ardından yeniden hızlanabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Goldman Sachs Başkanı: ABD Ekonomisi 2019’un Ardından Tekrar Hızlanabilir

Goldman Sachs Başkanı ve Baş İşletme Görevlisi John Waldron, hareketsiz bir yılın ardından daha kolay para politikası ve Amerikan tüketicisinin esnekliği sayesinde ABD ekonomisinin hız kazanıyor gibi göründüğünü söyledi.

“Genel ekonomi konusunda oldukça yapıcıyız” diyen Goldman Sachs Başkanı, özellikle de ABD’de işlerin iyileşeceğini tahmin etti. Fed’in gevşetme eğiliminin büyük bir etki yarattığını savunan John Waldron, kolay politikanın ekonomideki anlamına işaret etti ve bunun sadece tüketiciler için değil şirketler için de çok fazla teşvik edici hale geldiğini anlattı.

Goldman’ın New York’taki yıllık finansal hizmetler konferansından CNBC’ye konuşan Goldman şefi, iyimser açıklamalarıyla dikkat çekti.

Goldman Sachs Başkanı ABD EkonomisiSonuçta ticaret anlaşmazlığının yanı sıra bir dizi zayıf üretim verisi dizisi, finansal piyasaları yaz boyunca gergin kılmış, ABD ekonomik büyümesinin uzun vadeli bir eğilime doğru yüzde 2’nin altına gerileyeceği yönündeki uzman yorumlarıyla aynı hizada gerçekleşmişti. Yaz aylarında süren makroekonomik korkular hisse senedi piyasasını kontrol altında tutarken hisseler Ağustos ve Eylül’de de yan yöne doğru işlem gördü.

Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisi dahil yeni rakamlar ve FED’in faiz indirimi gibi gelişmeler ise korkuları yatıştırdı ve Kasım’da hisseler rekor yüksek seviyelere ulaştı.

Goldman Sachs Başkanı John Waldron ABD EkonomisiGoldman Sachs yöneticisi bu noktada ABD pazarlarındaki ve ekonomisindeki esnekliğin çoğunun Amerikan tüketimine atfedilebileceğini söyledi ki tüketim, GSYİH büyümesinin yüzde 70’ini oluşturuyordu ve son birkaç çeyrekteki zayıf şirket harcamalarını desteklemişti.

Daha önce Goldman’ın yatırım bankacılığı eş başkanı olarak görev yapan Waldron, Lloyd Blankfein’in ayrılmasından ve David Solomon’un CEO olarak yükselişinden sonra 2018’de bankanın en üstteki operasyonlar işine terfi edilmişti. Bankanın özel sermaye sektörüne daha fazla girme planları hakkındaki sorulara Waldron, bunun Goldman’ın dünya çapında seküler bir büyüme fırsatı olarak gördüğü bir alan olmaya devam ettiği yanıtını verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum