Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Altyapı Düzenlemesi Kriptonun Geleceğini Engellemiyor

Biden’ın altyapı düzenlemesine rağmen kripto paralara güven eksilmiyor.
ABD’nin Altyapı Düzenlemesi Kriptonun Geleceğini Engellemiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde ABD’de Senato’da kabul edilen altyapı yasası, Başkan Biden tarafından onaylandı. Yeni paket ile altyapı yatırımlarına 550 milyar dolar kaynak ayrılması planlanıyor. Bu düzenleme kapsamında kripto para şirketlerine daha katı düzenlemeler gelecek ve vergilerin artırılması söz konusu olacak.

Bu durum kısa vadede kripto para piyasasında bir endişe yaratsa da, uzun vadede iyimser yaklaşım sürüyor. Tasarıya eklenen ve bazı kripto savunucularının ciddi sonuçlara yol açabileceği konusunda uyardığı değişiklikler, BTC madencilerini ABD’den uzaklaştırabilir ve gelecekteki blok zinciri gelişimini engelleyebilir.

Endüstri Büyümeye Devam Edecek

Endüstri Büyümeye Devam Edecek

Blockchain geliştiricisi Ava Labs başkanı John Wu, kripto endüstrisinin gücünü kanıtladığını ve artan incelemelere rağmen büyümeye devam edeceğini iddia etti.

Bitwise’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan ise kripto paraların henüz benimseme aşamasında olduğunu belirterek, bu aşamada düzenleyicilerin farkındalığının arttığını ve ilerici düzenlemenin önemli yeni ekonomik büyüme ve toplum için faydalar sağlayabileceğini söyledi.

Bitcoin ve kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana artan düzenlemelere rağmen değer kazanmaya devam ediyor. Son veriler itibariyle kripto para piyasasının toplam değeri 1.95 trilyon seviyesine üzerine ulaşmış durumda. Bu rakam Mayıs ayında 2.5 triyon dolar seviyelerine yaklaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%