Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Rusya’nın Avrupa’da Finans Sağlamasını Engelleyecek

Rusya’ya yönelik yaptırım kararlarını açıklayan AB yetkilisi, Ukrayna’ya saldırması halinde yaptırımların artacağını bildirdi.
AB Rusya’nın Avrupa’da Finans Sağlamasını Engelleyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın ayrılıkçıları tanıma kararının ardından bir yaptırım açıklaması daha geldi. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması üyelerine, askeri sektördeki sorumlulara ve 2-3 Rus bankasına yaptırım uygulayacaklarını söyledi.

Bunun yanında Rusya’nın Avrupa finans piyasalarından gelir elde etmesini de engelleyeceklerini belirtti. Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda yaptırımların artacağını dile getiren Borrell, elektrik santrallerine ve tren istasyonlarına saldırı düzenlendiğini söyledi.

Ukrayna’da durumun endişe verici olduğunu ifade ederek, Rusya’nın bununla da kalmayacağını düşündüğünü aktardı.

AB Konseyi’nden bugün yapılan bir açıklamada, Rusya’nın Donetsk ve Luhansk’ı tanımasına ilişkin olarak “Bu yasadışı eylem, Ukrayna’nın egemenliğini ve bağımsızlığını daha da baltalıyor ve BM Sözleşmesi, Helsinki Nihai Senedi, Paris Sözleşmesi ve Budapeşte Memorandumu dahil olmak üzere uluslararası hukuk ve uluslararası anlaşmaların ciddi bir ihlalidir.” denildi.

Bu arada ABD, Rusya’nın dün Ukrayna’nın doğusuna girmesiyle yapılan askeri sevkiyatı bir işgal olarak tanımladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu