Yatırım yapmaya başla!

Gerçek Boyutlu “Lego 911 Turbo” Porsche Müzesinde!

Porsche müzesinde efsane 911 Turbo 930'un ebatlarında büyük bir lego sergileniyor. Yeşil turbo, 7'den 70'e herkesin hayranlıkla bakacağı bir çalışma olmuş.
Gerçek Boyutlu “Lego 911 Turbo” Porsche Müzesinde!

Lego parçalarıyla yapılanların geldiği noktaya baktığımız da kesinlikle mühendislik çalışmalarını aratmıyor. Adı en çok otomotivde duyulsa da sizlere lego kullanılarak yapılan gerçek boyutlu ağaç maketini göstermiştik. Porsche’de müzesine güzel bir anı olabilecek lego çalışması yaptı. Keza legodan yapılanların son yılların modası da olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Özelikle Alman markanın maket ürünleri fazlaca ele alınır.

Firmalar veya bu işte sertifikalı insanlar GT3 RS gibi serilerin büyük ölçekli oyuncaklarını yapmayı çok severler. Yapılan lego arabalar modelin birebir ölçülerine sadece yakın oluyordu. Son yeşil renkli lego çalışması ise Porsche efsanesini başlatan 1970’lerin 911 Turbo‘su seçilmiş. Ne olursa olsun büyükten küçüğe her insanın “vitrinime koyarım, olmazsa da garajıma” diyebileceği yeşil bir 911 var.

Özellikle seçilen bu modelin Porsche için önemi büyük.

Üretim süreci 1963’te başlatılan 911 modelleri, Stuttgart merkezinde safkan bir arkadan motorlu olarak üretildi. Arkaya monteli 6 silindirli bir Boxer motor ve bağımsız süspansiyon ile birlikte geliyordu. Yüzyılın Otomobili yarışmasında 5. sırayı alan bu efsane makine, 70’lerin ortasına doğru gerçek soyismini almıştı. O da motoruna getirilen “tuboşarj” dı.

Gördüğümüz yeşil lego maket otomobilin gerçeği Almanyanın en hızlı üretim aracıydı.

Orijinal tek turbonun 260 beygir gücüyle 5.2 saniyede 100’e çıkıp maksimum 250 km/h top speed rakamı verilebiliyordu.

1975 – 1977 yılları arası 911 Turbo’dan 2.819 adet üretildi.

3.0’larin 77 yılı sonunda 3.3’lerle yer değiştirilmesi geçekleştirildi. 300 beygir sınırına gelen güçle, kalkış süresi 5.0 saniyeye indirildi.

Lego 930’un boyutları 930’a eşit inşa edilmiş.

Ne kadar eşit desekte modüler yeşil olanı biraz daha iri duruyor. Gerçeği ile bakışları aynı, parçaların şekilleri ile beraber kullanım yerlerinin de benzer olmasına dikkat edilmiş.

Sadece parçaların normalden çok daha büyükleriyle lego parçaları yapılıp, devasal oyuncak tamamlanmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum